| anonim_4396 a întrebat:

De ce femeile nu mai sunt supuse?
Femeia trebuie sa fie supusa.

15 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

E barbatii prea muieri acum, aia e!
Se da cu toate rimelele, se rade la *, se penseaza si poarta decoltee mulate.
Pai nu stiu eu?

| Freya1 a răspuns:

Cine ti-a spus tie asta?
A trecul evul mediu in care femeia nu avea pic de demnitate, personalitate si nu isi permitea independenta dar insfarsit au putut lua atitudine si sa constientizeze ca au aceleas drepturi cu barbatul.
Ma bucur ca nu mai sunt supuse si sunt constiente ca merita respect.
De ce nu mai sunt? Pentru ca sau desteptat si nu mai sunt proastele de pe vremuri sau carpele de la usa.

| LoveSleep a răspuns:

În sfârșit cineva cu puțin creier.

| Kaℓi a răspuns (pentru LoveSleep):

Asa mi s-a parut si mie, cam putin...

| LoveSleep a răspuns (pentru Kaℓi):

laughing

| GoldenZenith a răspuns:

rolling on the floor
Sa nu te înmulțești happy

| oglindasultanului a răspuns:

Pentru ca nu te iubeste.

| PersonajFictiv a răspuns:

Nu imi dau seama daca tu pui intrebari pe bune sau daca le pui la misto. thinking
Dar totusi.
Intr-un cuplu nu trebuie sa fie nimeni supus nimanui.
Trebuie doar sa existe intelegere si fiecare sa isi indeplineasca rolul.
Rolurile se mai pot schimba in functie de caz si necesitate, dar nu e nimeni sclav. Iubirea presupune si libertate, daca vorbesti de supunere nu mai e iubire ci o forma de sclavie.

| anonim_4396 explică (pentru PersonajFictiv):

Poate nu sclavie dar dominare, intotdeauna o persoana trebuie sa fie dominanta si una supusa, in caz femeia intr-o relatie adica sa se lase controlatã de barbat.

Dar in ziua de azi femeile incearca sa ii ajunga pe barbati
Este un razboi al genurilor iar lumea se intoarce cu Susul in jos, femeile devin prea masculine si barbatii prea feminini
Femeile incep sa incerce sa ii ajunga pe barbati fie social, fie financiar dar nu asa ar trebui sa fie.
O femeie ar trebui sa ii se supuna Ce lui mai bun barbat care il poate gasi nu sa incerce sa il depaseasca sau sa fie Egalã lui, pana la urma opusele se atrag +/- de aceea suntem si diferiti

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hm,sa fie oare faptul ca am evoluat?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeia se va supune doar unui adevarat barbat, adica nu unuia care asteaptã ca femeia de langã el sa ii se supunã.
Femeia nu ii place sa ii fie supusã Cuiva doar dominatã mmm
Daca ti-a spus asta cineva mai ales Baiat el e doar la picioarele tale

| 393Dan a răspuns:

Probabil pentru ca femeile au devenit mai puternice si mai indraznete, in timp ce barbatii mai moi si mai intelegatori.
Plus cu timpul a inceput sa se valoreze mai mult mintea si aptitudinile intelectuale cu dezvoltarea tehnologiei, decat abilitatile fizice. Acum avem masini si roboti sa ne faca muncile grele, deci daca esti muschios si stii sa dai din sabie, nu-ti da mai multe avantaje in lumea asta ca sa supravetuesti sau sa devii cineva. In alte cuvinte, daca vrei sa angajezi pe cineva la munca, nu te uiti la cat e de frumos, fata sau baiat, alb sau negru, atat timp cat iti face cei mai multi bani.

| Raniaa a răspuns:

E na!

| Socke a răspuns:

Femeile sunt egale barbatilor.dar in realitate sunt mult peste ei.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Socke):

E, am vrea noi! Putine stau 'peste', si din ele, jumatate nu stiu ce sa faca.
Tot noi suntem de vina si pentru asta, bineinteles!