| Morbid a întrebat:

De ce femeile se plang ca e greu la munca daca tot ele nu vor sa fie sclavele barbatilor?

Răspuns Câştigător
| Larianiel a răspuns:

Uneori este copleșitor. Mai ales când muncești mult și simți că o faci degeaba. Asta se aplică și în cazul bărbaților, nu doar la femei. În general, ne place să muncim, oricât de greu ar fi. Nu cred că aș putea sta degeaba vreodată.

8 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Care este legătura dintre dacă și dacă?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de locul de muncă și de femeile respective.

| mgtow a răspuns:

Pentru ca nu le place munca

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bărbații nu se plang?
Bărbații acceptă să fie sclavi?

| Morbid explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Nu prea am vazut sa se planga ca-i greu la munca. Doar de relatii.

Pai ce sunt barbatii nu sclavii femeilor?

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Morbid):

Sclăvia a cam apus. Pisoii care își lasă barbă și ascultă de o minionă nu sunt bărbați, după standardele generale.
Bărbații sunt oameni adulți, care se descurcă singuri, și formează un cuplu sau nu.
Ăia care au nevoie de sclavi sau de stăpân sunt din alt salon, nu-i cunosc/nu-i accept.

| Morbid explică (pentru NoTurbinaNoGood):

"care se descurcă singuri, și formează un cuplu sau nu."
Pai si ce nu te duci la munca sa scoti pipite in oras si de ce ti-ai luat masina nu sa-ti intemeiezi o familie sau s-o plimbi pe gagicata de colo colo?
Cam tot ce face un barbat este pentru O femeie. Sau mai multe.

"care se descurcă singuri" - poate daca traiesti in natura ca un alfa adevarat. Chiar si netu de la pc ti-l baga altcineva.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru Morbid):

Mă duc la muncă, pentru bani de mâncare, de motorină, scule, mâncare pentru pisici, materiale de construcții, etc.
La 18 ani sigur nu m-am apucat de condus pentru a-mi întemeia o familie. Eram elev.
Pipițele se duc direct la locul faptei, nu se plimbă. Cu potențialele partenere de cuplu e altceva, dar nu prea mai e cazul.
Nu cred că eu fac garaje, vopsesc mașini și scarpin pisici homeless, pentru vreo femeie.
Da, m-am mutat la sat, am o curte foarte verde, despic lemne și mufez singur un cablu UTP, dacă se pune problema.
Dar ai deviat de la subiect.