| Anonymous8 a întrebat:

De ce fetele/femeile sunt scoase mult mai in evidenta?
La genul de "ai grija de ea, ea e firava". "Femeile sunt in modul x si trebuie pastrate si apreciate ca modul y."
Plus alte remarci si pareri care difera, desigur, dar duc in acelasi unghi.
De ce? Nu intelegeti gresit, si eu sunt fata si poate ca nu spun ceva foarte matur prin asta, dar am aceasta intrebare de mult.
Este ca si cum baietii sunt usor pusi deoparte, doar pentru ca sunt baieti/barbati care trebuie sa isi asume mare parte din responsabilitati, caci fetele sunt in alt mod.

Nu stiu daca intelegeti exact la ce ma refer, insa sper sa nu se traga idei gresite de ceea ce vreau sa comunic.

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Natalia are dreptate in ceea ce afirma,as mai adauga faptul ca barbati se vor a fi sexul tare iar femeile sexul frumos, desi femeile indura mai mult durerea, sunt mai puternice emotional, traiesc mai mult, sunt mai mature, rationale

| Freya1 a răspuns:

Pai si cam cum ar trebui sa stea lucurile? O femeie de 1m50 si 50 de kg sa aiba grija si sa ocroteasca un munte de om la 1m90 si 90 de kg.
Suntem puternice pentru ca suntem si mama,si sotii, prietene, gospodine, iubite, bunici.Fie ca suntem caznice sau muncim mereu suntem in alerta sa fie toate cum trebuie si acasa si la munca.Macar protectia barbatului care e puternic fizic si repsectul lui pentru ca suntem parteneri de viata trebuie sa il aveam.

| gabriielaaa a răspuns:

Noi fetele sutem mai puternice deca credem noi si dealungu anilor am lasat inpresia ca suntem slabe ca plagem des ca ne exprimam durerea setimetele mai usor ca barbati si ca cerem unele dintre noi multa iubire dar la radu nostru avem grija de baieti sau barbati nostri fara sa ne spuna cineva si iubim din toata inima si mereu, de multeori intelegem barbati desi ei nu pe noi. Plangem ca avem curaj sa aratam ce sintim si sa ai curaj inseamna sa fii puternica