| anonim_4396 a întrebat:

Salutare, Intodeauna m-am intrebat cum vad fetele in mare parte barbatii?
Adica ma refer la strict partea negativa.
In sensul ca multi barbati au catalogat femeile : Nehotarate,greu de inteles, uneori fara logica, se bazeaza pe emotii, pline de ele.
Doar noi intelegem greu partea feminina sau si ele au aceleasi pareri?

49 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu toate sunt Nehotarate,greu de inteles, uneori fara logica,se bazeaza pe emotii, pline de ele,eu am intalnit si fete care erau hotarate, usor de inteles,rationale in schimb am intalnit multi baieti emotionali,imaturi, grabiti, nehotarati, nu stiu cine a ajuns la astfel de concluzi, dar privind mari lideri barbati vezi cat de emotionali sunt ca niste gorile

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Da stiu, am intalnit si eu dar aceste fete au standardee foarte mari, la modu, ca nu se casatoresc daca nu dau de cineva care are macar o vila. Iti zic cat se poate de serios, Eu cunosc pe an peste 20 de fete si efectiv imi e extrem de greu sa leg o conexiune, au asteptarii prea mari dar ele sa nu ofere nimic.
Sunt de acord ca gorilele acelea sunt niste idioti care fac abuz, dar eu care sunt un om manierat, care mereu le ascult, si ma comport bine, nu sunt apreciat, in schimb sunt apreciatii Smecherii care le bat, Pai unde e logica aici?

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai nu exista logica in cea priveste partea emotionala,sexuala a omului,de asta sunteti dezamagiti mereu nu intelegeti ca e haotic, e un proces chimic involuntar de ratiunea noastra, uni se bat ca tin cu echipe diferite, unde e logica, nici unde, atractia care o simt fetele este una involuntara

| Mogiojojo a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca te uiti la tarfe... du-te la biblioteca si cauta fete...

| Mogiojojo a răspuns (pentru RAY):

Si atunci de ce dracu mi-au placut intotdeauna 'fraierii' si la aia smecheri le-am dat cu flit? Exista logica si aici.

| RAY a răspuns (pentru Mogiojojo):

Noi vorbim de atractie fizica nu de ce ne dorin rational

| Mogiojojo a răspuns (pentru RAY):

Vorbesc de atractie fizica. Pentru mine atractia fizica are si o componenta rationala.
Dar e adevarat ca femeile sunt mai des sapiosexuale decat barbatii.

| RAY a răspuns (pentru Mogiojojo):

Noi decidem intr-un final ce sa alegem dar prima oara e atractia aia involuntara

| Mogiojojo a răspuns (pentru RAY):

Nu stiu cum e la tine, Ray, dar cand il vad idiot parca nici fata lui nu-mi mai place. Asa functionez eu.

| RAY a răspuns (pentru Mogiojojo):

Voi fetele ganditi diferit

| anonim_4396 explică (pentru RAY):

Bine domnule inteleptciune. Dar isi dau si ele seama intr-un final cand scade acel hormon al fericirii si se duce dracu, intr-un final ma gandesc si eu ca poate sa isi dea sema, ma asta e un handicapat sau are vreun scop in viata? sau stie ce vrea?
Asta e sunt un frustratlaughing ca am cunoscut multe tipe care au facut alegeri penibile vorbind in contradictoriu a tot ce spun, practic mint fara sa stie, cat de dubios poate sa fie? laughing
Un ex: Stiam o tipa care i-am dat semne ca o placeam si m-a bagat in friendzone, Nu voia sa-mi dea un raspuns concludent, zicea ca nu e pregatita de relatie, ca e dezamagita de barbati ca nu mai vrea vreodata sa aiba o relatie, si ce crezi dupa 2 luni s-a casatorit laughing)))

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Toti oameni au frustrari,complexe uni le arata uni le reprimi,trebuie sa l accepti si daca poti sa faci cv in privinta lor daca nu,eu sunt frustrat ca voi muri si e cv etern =nu pot face nimic,dar pot preveni nu ies afara din casa sa dau de corona,ma spal pe maini,am si slabit,fac sport,asta scade probabilitatea sa mor de tanar, si pe mine toate mau bagat, asta e, cand nu atragi sexul opus nu ai cv, vb aseara cu un amic ca dupa o varsta ele numai accent pe fizic si avem ocazia si noi sa avem o iubita, eu am 30 sper la una de 25 care nu pune asa mult accent pe fizic sau pun si astea nu stiu

| anonim_4396 explică (pentru Mogiojojo):

Pai asa ar trebui sa functioneze la toti, este limpede ca lumea interioara o reflecta pe cea exterioara.
Dar multe femei nu au logica, cate cupluri nu am vazut eu in conjuctura spusa de tine, si ma tot intreb, astea chiar nu au gandit cand si-au ales parteneru?

| Violleta2022 a răspuns:

Ca si femeile, barbatiis e impart in mai multe catorii, ca nu-i putem baga pe toti in aceeasi oala.
Barbatii inteligenti si cu educatie, au bun simt, sunt placuti si se fac atractivi prin comportamnet, chiar daca fizic nu arata nemaipomenit.
Cei fara creier, aroganti si prosti, indiferent ca au un corp frumos,, chiar nu merita atentia veunei femei, fiindca scot numai vulgaritati din gura, se comporta ca niste mitocani si trateaza femeile cu superioritate sau le manipuleaza.

Nu-i nimic de neinteles la femei, tine de personalitatea fiecareia, iar un barbat inteligent, va gasi intotdeauna cu usurinta, o cale sa inteleaga femeia.

| Wr3nch a răspuns:

Stai linistit ca si ele ne vad pe noi la fel. Du-te la un barbat si spune-i ca echipa lui favorita de fotbal e naspa si vezi ce il apuca emotiilelaughing Noi ne hotaram rapid pentru ca atunci cand iesim cu Gicu la bere nu nici noi nici Gicu nu se gandeste daca ne sta mai bine in blugi skinny, cu talie joasa, sau pantaloni scurti. In schimb pe ele e presiune sa arate bine, ideal mai bine ca prietena cu care iese. Pot sa continui asa destul de mult dar intelegi ideea.

| Frank51 a răspuns:

Oamenii nu se inteleg intre ei, indiferent de sex, etnie, varsta, samd.

| Dorotheea21 a răspuns:

Si tu ai urcat divele pe soclu Karlos, astepti multe de la fete, fetele/femeile nu trebuie sa insele, nu trebuie sa fie materialiste, nu trebuie sa vada fizicul dintr'un barbat, ci caracterul, si asa mai departe.
Daca nu iti schimbi acest mod de a vedea relatiile, o sa ai in primul rand tu de suferit.
Tu, esti cel care are standarde foarte inalte.
Coboara'le. Pentru binele tau. Altfel o sa ajungi sa urasti toate femeile, si sa te urasti si pe tine.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Imi cer scuze, sunt de acord cu tine pana la un punct.
Uite, nu pot sa imi cobor standardele, sunt strans legate de principile de viata!
Daca o viata am facut sport si arat ok, imi pasa de sanatate, lupt sa ma realizez si sa am un scop in viata. Nu pot sa accept sa ma placa o fata mai ''plina'' si care ma vrajeste ca ma iubeste, evident ca astept sa ma placa una cu principii sanatoase, sa arate ok.
Si de frumusete sa stii ca nu ma uit neaparat la asta, ea trebuie d.p.d.v.r fizic sa rezoneze cu mine.
Daca asta nu se intampla inseamna ca destinu sau Dumnezeu nu ar fi drept.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

O completare, Uite, eu sunt de parere ca aspectu fizic conteaza, de asta te indragostesti inainte. Acum te intreb, cum sa nu imi doresc o fata care sa aiba aspectul fizic bine pus la punct, cand i vezi pe bosorogi, grasi, cocalari, urati. care stau cu modele? si le mai si bat din cand in cand.

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acelea nu cred ca sunt modele, sunt prostituate care arata bine.
Sa nu iti fie ciuda pe ele, nici pe barbatii lor. :) Renunta la principiul 'judec, dar si doresc'.
Nu pot sa iti spun ca vad lucrurile exact asa cum le vezi tu, pentru ca nu gandesc si nu simt ca tine. Ce vreau, este sa nu ajungi asa:
https://www.tpu.ro/......ile-afara/
Este normal sa iti doresti langa tine o femeie frumoasa, si exista si frumoase, si morale, in acelasi corp. Poate nu ai cautat unde trebuie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acei bărbați trăiesc în lumea lor cum la fel trăiesc în lumea lor femeile care cataloghează toți bărbații ca porci și ca sponsori, culmea aceste două specii se cuplează doar între ele și au plăcerea să-și petreacă zilele făcând întrebări prietenilor/prietenelor despre cum poate să fie ăsta/asta așa.
Celelalte două specii opuse în schimb văd sexul opus ca o persoană cu caracteristici diferite de ale lor și părțile negative în general, fie persoana bărbat sau femeie.
Aștept remarca unui editor pentru acest răspuns! :d

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta e problema, deci nu pot fi compatibil cu nici o fata eu sincer nu pot tolera unele aspecte, pur si simplu nu imi voi schimba genul dar voi ramane singur in pnm mea pentru ca nu pot accepta principiu asta ca Barbatu sa faca tot, ele sa se astepte sa avem masina, casa, banii, etc. Pe bune nu stiu daca ma voi casatorii in viata asta.

| Clytia a răspuns (pentru anonim_4396):

De unde asta? Nu cred că toate fetele pe care le-ai întâlnit stăteau cu mâna în pom și se așteptau ca tu să faci totul. În ziua de azi, femeile sunt mult mai independente decât crezi. Faza cu "bărbatul aduce banii în casă și femeia stă la cratiță" era odată. E normal să ai standarde ridicate. Cum și eu și orice alt om rațional și cu principii le are. Dar asta nu înseamnă că tebuie să generalizezi.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tu ieși doar cu fetele astea, care au așteptările astea de la un bărbat în timp ce ele nu fac absolut nimic, cu mentalitate de panaramă și fără demnitate, de ce? Pentru că și tu faci parte din categoria bărbaților care vad femeia ca o nehotărâtă, greu de înțeles, fără logică, cu mentalitatea "hai să-mi caut sponsor" șamd, adică faceți parte din aceeași categorie. Sunteți persoane care se aseamănă, vă împrieteniți, aveți aceleași anturaje. În asemenea anturaje nu o găsești niciodată fete care la a doua ieșire o să plătescă masa, să fie la nivel profesional pe p***a lor șamd, adică fără mentalitate de panaramă și cu demnitate.
Asta am încercat să-ți spun în mod subtil în celălalt răspuns.

| anonim_4396 explică (pentru Clytia):

Pai nu stiu, atunci unde sunt acele tipe? care sa rationeze, sa nu mai caute smecherii care isi bat joc de ele si le va insela oricum in cele din urma, iti pot da exemplu, o fata m-a refuzat, acum a fost intr-o relatie, Si ce crezi? peste 1 an la inselat, acum e distrusa. Si imi zice mie'' mai bine stai singur'' Pai daca e idioata si nu a rationalizat, Eu eram un om la locul lui, si stia asta, i-am dat zeci de sfaturi, tot ca ea a facut.
Ce vreau sa spun e ca pe mine ma refuza tipe pentru niste idioti, in cel mai bun sens. Care doar fac pe smecherii. Eu fiind un baiat serios!

| Clytia a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu contează că ești la locul tău sau nu (nu că n-ar trebui să fie ceva normal la un băiat), dar atâta timp cât nu există atracție, nu poți face nimic. Trebuie să vină natural încă de la început, că altfel nu merge.
La faza cu "fetele care caută șmecheri care iși bat joc de ele" aș putea să-ți ofer o explicație. Nu, nicio fată nu își dorește un șmecher care să-ți bată joc de ea sau să o înșele. Însă, s-a demonstrat că femeile caută în general un bărbat în preajma cărora să se simtă în siguranță, caută masculinitate, apărare. De altfel, o femeie își dorește lângă ea un partener care să știe cum să o cucerească, să o impresioneze, să știe cum să o trateze. Cu alte cuvinte, un bărbat care știe cum să se comporte cu femeile, experimentat. Și aici intervine problema că în societatea noastră, astfel de bărbați, sunt de obicei niște "Casanova" care poate nu sunt chiar niște gentlemani, fără intenții sau gânduri serioase.
Îmi pare rău să spun, dar un bărbat care să aibă calitățile enumerate și pe deasupra să fie și inteligent, serios și loial, e greu de găsit.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Femeile văd bărbații mult mai rău laughing.

Asta cu emoțiile și rațiunea...

- 2 foști m-au amenințat că se sinucid dacă mă despart de ei
- violența domestică există, în mare parte, din vina bărbaților
- accidentele mortale sunt produse tot de bărbați (adrenalină, senzații tari, șmecherie)

Dacă astea nu-s reacții emoționale lipsite de rațiune, nu știu ce sunt.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tin sa iti dau dreptate, Dar atentie, sti ca aceii tipi au facut asa doar ca sa iti atraga atentia, e o tactica veche.
In fine, cat despre ce ai spus despre barbatii sunt complet de acord, exista oamenii ''gorilele acelea care se fac mereu de ras si cauta senzatii tari'' Dar te intreb de ce sa sufar si eu din cauza lor si se comporta cu toti la fel, majoritatea fetelor? Adica sigur ca barbatii sunt extremisti, da da-i dracu pe aia care isi bat femeile si le abuzeaza, e vorba de cei buni care fac orice pentru ele si efectiv nu le pasa, daca simt nevoia sa insele o sa o faca oricum.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Efectiv nu le pasa, daca vor sa insele o vor face oricum (ma refeream la femei) sper sa se inteleaga ca m-am exprimat gresit.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

As mai face o precizare, Legat de aceei barbati agresivi pe care i-ai descris. Scuza-ma, cine e de vina ca-i tolereaza pe bolnavii astia?
Adica am auzit des cunostinte chiar, care il alintau, pe cel care le batea cand i vinea lui. Deci iar o concluzie ca nu rationalizeaza majoritatea, ce as face eu? Divort. Simplu, data viitoare sa isi aleaga si sa il citeasca pe partener, sa nu se mai lase conduse de emotii

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Cine e de vina ca-i tolereaza pe bolnavii astia?

Există într-un procent atât de mare încât, în cultura noastră, e normalizată ideea că bărbatul trebuie să te bată etc. E vina multor generații aici, nu poți să învinuiești femeile pentru că încă n-au scăpat de mentalitatea asta, când asta au fost obligate să suporte atâția zeci de ani. Iar partenerul oricât l-ai citi, nu poți să știi ce-i în mintea lui cu adevărat, cunosc oameni care s-au schimbat radical după căsătorie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut, nu te supăra ești superficial, aș vrea să fii de acord că totul depinde de educație, deh, asta e.

| SoareDaniel a răspuns:

Fetele si femeile in general in opinia mea ar trebui studiate ca materie in universitati, si fara niciun misto, au devenit atat de arogante, pline de figuri, bah au ajuns la un level in care nici ele nu stiu ce vor sa faca cu viata lor. Ma uit si eu pe un insta si Facebook, toate-s vai de ele. Bineinteles, marea majoritate ajung sa posteze si poze demne de filme pentru adulti, doar sa atraga un prost cu bani langa ele, dar ce-i mai rau ca sunt oarecum copiate si de astea mai mici, vor sa devina si ele dive, poate cine stie un contract la acces direct. Poate par frustrat, nu imi pasa, mi se rupe, dar pentru astea care dati un seen la un BUNA pe Facebook sau Instagram si nu dati un replay de bun simt sa dea dmz sa il asteptati pe ala potrivit si la un 80 de ani in scaun cu rotile.

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

De parca barbatii nu se pozeaza la bustul gol cu lanturi la gat, cu ceasul la vedere, cu masinile lor laughing nu le-ai critica daca nu te-ar fi respins

| anonim_4396 explică (pentru SoareDaniel):

Sunt complet de acord cu tine! Felicitari! Sti de ce se intampla asta? Pentru ca tot noi nu neaparat tu sau eu, dar in mare parte barbatii le-au ridicat in slavi pe divele astea, sau mai bine zis '' astea'' Si ele incet incet simt ca toti stau la picoarele lor si uite asa isi bat joc de toti baietii. Si oricum chiar daca se vor casatorii in cele din urma, ele vor insela imediat dupa catva ani, Dupa parerea mea merita lasate pe camp!
Atentie, nu urasc femeile dar unele merita chiar grav sanctionate pentru gestul facut! Cum e posibil sa vrei sa inseli dupa ce ai o familie? Pai va dau exemplu, pe tinder am vorbit cu o tipa care voia sa o faca cu mine, Era casatorita si avea 35 de ani, Eu neavand alta oportunitate nu stiu ce sa fac e greu.

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

Omule, nu mi-e rusine frate sa recunosc, am incercat si tinder si mama dreacu, badoo si alte site-ul de intalniri, am fost atat de disperat incat am si platit sa vad intr-adevar s-o lega ceva, nimic, stii ce e aia. Majoritatea care au decis sa schimbe pana la urma o vorba cu mine s-au mirat cand le-am zis varsta si in trei miscari au iesit de pe chat. Nu arat a om matur, ce sa ii faci, sa ies pe strada sa le omor, si sunt convins ca sunt multi ca mine care traiesc cu frustrarea asta. Apropo, alea de le vezi tu dive cu mii de followers pe insta le calaresc toate gorile facute la sala, nu iti face griji, ce-i cu adevarat trist e ca si alea mici minore sunt in limba dupa tiparul asta. O sa imi ramana fetele cu kilometrajul dat peste cap si care o sa ma toace de bani, cu boli sau nu, ***, nu cred ca mai conteaza. Nu am de gand sa imi plang de mila, deja cartile pentru mine au fost aruncate, o sa imi traiesc viata asa cum pot si sper sa nu o iau razna mai tarziu din depresie si alte cele, de aia imi e cel mai teama.

| SoareDaniel a răspuns (pentru anonim_4396):

E un cerc vicios, gandeste-te ca astia *** si inseala la foc automat, lucru adorabil se pare de catre femei. Dar ce-i mai ciudat pentru ele, cand ajung sa foloseasca vopsea de par in exces or sa aleaga tot unul cuminte dar asezat la casa lui si cu conturi pline, sunt diabolice rau vere.

| Mogiojojo a răspuns (pentru SoareDaniel):

Nivel de frustrare:
Criticalwinking

| SoareDaniel a răspuns (pentru Mogiojojo):

Da, sigur ca da un paste luminat sa ai cat sa iti lumineze creierul

| Raizing a răspuns:

Pei?
Fu nehotarat d-zeu cand le@ creat!
Logic sa fie partea mai slaba(fara supi) ^_^ ^: ^|^ -din toate aspectele intrevederi!

1 catren dedicat -FOARTE-special
[ https://www.tpu.ro/utilizator/aapark ] =>
______________________________________________
Faptul ca femeile au supravietuit =)))
999 de milioane de ani fara creier
le da speranta multor fete
_______________________________________ =)))))FiN :x

| Dorotheea21 a răspuns (pentru Raizing):

La intrebarea ta ti'am intins o mana, si ai continuat sa te porti ca un ___ sad
Sa nu mai astepti alta!

| Raizing a răspuns (pentru Dorotheea21):

XDxD Hu`hu (◍•ᴗ•◍)❤

O stiu: fetele Adora; sa se joace cu Mânuțele big hug
big hug big hug big hug >big grin

| anonim_4396 explică (pentru Raizing):

Termina copile

| anonim_4396 explică (pentru Raizing):

Aici vorbim lucruri serioase

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Raizing e un copilas~problema. Astazi a incercat sa imi cerseasca un pic de atentie, cumparand'o cu o fundita.hee hee
Mi'a aratat totusi ceva, singurul lucru pe care il poti invata de la el:
Tupeul. happy
Tu nu il ai, esti prea simtit.
Pe asta nu il descurajeaza niciodata nimic. Nici o situatie, nici un refuz.
Ia putina incredere de la el.

| anonim_4396 explică (pentru Dorotheea21):

Hai sa nu ajungem la subiecte de genu laughing)) eu stau pe TPU sa ma documentez putin, Nu ma cunosti indeajuns, eu am abordat sute de tipe pe app de date, Tinder, Waplog, Badoo, etc. Am iesit cu peste 15 tipe intr-un an. Deci nu sunt asa cum crezi, sunt doar frustrat fiindca am fost respins de multe ori, apropo nici urat nu sunt.Ma consider frumusel, manierat, etc, la fel si multe tipe mi-au confirmat asta happy
Deci nu, hai sa-l lasam, nu am timp si chef de copii laughing

| Dorotheea21 a răspuns (pentru anonim_4396):

Am intuit bine ieri: 'Poate nu ai cautat unde trebuie'.
''Tinder, Waplog, Badoo' nu sunt locuri unde gasesti dragoste.
Calugaritele le cauti la manastire, o femeie normala, o cauti in lumea normala, pe tinder si badoo cauti femei care din diferite motive nu si'au putut nici ele gasi pe nimeni in lumea normala, reala.
Pentru noi este mult mai usor, recunosc. O femeie, chiar si fara sa fie top model isi gaseste mult mai usor un partener in realitate. Are chiar de ales.
Acum gandeste'te ce oase ascund in dulap cele care apeleaza la tinder si badoo ca sa gaseasca un barbat, si pentru ce.

| Raizing a răspuns (pentru anonim_4396):

Elkarlos - tipic brazilian.
-PERSOANE- foarte ghinioniste p'acolo. totul se rezuma la URATlaughing

-asa ca: ai sa ajungi "regele" femeilorrolling on the floorrolling on the floor in "alta" eRa love strucklove struck

| anonim_4396 explică (pentru Raizing):

Atat tu cat si Dorotheea stau prea mult pe TPU se pare, Daca doriti haideti sa dezbatem si sa conversam in alta parte happy