| Thecurious a întrebat:

De ce i-ati recomanda unui elev/student sa studieze in strainatate sau sa isi continue studiile acolo?

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E mai usor sistemul de invatamant, mai multe facilitati mai putin buling social si un viitor mai bun care poate tine de la cativa ani pana la pensie in functie de cat doreste sa stea.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pentru experienta. I as recomanda oricui sa petreaca un an in alta tara sa vada alta cultura si alta civilizatie

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Motive mai multe. Unul din ele. Adaugă la studii o experiență de viață pe care nu o poate avea dacă rămâne aici.

| gemeni6226 a răspuns:

Cunosti alta tara, alte conceptii de viata si inveti foarte bine limba tarii in care faci facultatea.