| moni_9070 a întrebat:

V-ar placea sa va continuati studiile in strainatate. de ce?

Răspuns Câştigător
| Cosmiinna a răspuns:

Cu siguranţă da, pentru că mergand în străinătate din start ajung mult mai departe de cum aş ajunge în România, aici am nevoie de 6 ani de studii ca să pot să mă angajez undeva cât de cât modest şi ok, în ţara asta totul merge pe pile iar eu vreau să-mi câştig meritul pe munca mea happy al 2-lea motiv ar fi că în altă ţară învăţ o a 2-a limbă sau chiar a 3-a pentru că sunt nevoită să o fac laughing şi al 3-lea motiv ar fi că eu de mică îmi doresc să mă instalez undeva în America, să am o familie cu un creol laughing

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Nu ştiu ce să zic. Adică mi-ar plăcea să pot să aprofundez cunoştiinţele din cele 12 clase(asta după ce le termin, că sunt abiA a-6-a) mult mai bine, dar ar fi cam scump.
Şi în România pot să îmi fac studiile mai bine, nu ar costa mult, şi ar fi şi bine, dar mai rămâne să mă gândesc ce cale vreau să urmez. Adică eu sunt momentan nehotărâtă între Programator IT şi medic.
Tu?

| mgtow a răspuns (pentru blueangel99):

Ti-a raspuns moni.

| moni_9070 explică:

Eu una ma axez pe limbile straine si as vrea sa ma duc sa studiez jurnalismul in franta. ma si descurc la lb franceza destul de bine si cu timpul ma voi descurca si mai bine si ar fi o oportunitate pentru mine sa-mi le continui in franta.