| anonim_4396 a întrebat:

Citisem undeva pe un site:
"Universitatile straine ne fura studentii, multi elevi pleaca sa isi continue studiile peste hotare".
Chiar atat de multi elevi pleaca?
Cum adica "fura"?
Cati elevi pleaca anual sa studieze in strainatate?

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Asta e situatia. Daca in momentul asta vestul europei in general ofera conditii mult mai bune, stundetii cei mai valorosi vor profita de ele.

| T0T a răspuns:

Nu fura. Si in facultatile din Romania, cele destul de bune sau foarte bune, se bat o gramada pe locuri. Minciuni, aberatii, exagerari!

| gabriel87000 a răspuns:

Pai tu ca si pers faci o facultate si la urma nu te astepti cu un loc de munca garantat dupa ce termini scoala sau facultattea? nu-i fura se duc iei de buna voie mai ales ca in ro nu ai un viitor asigurat asa de bine de rau in afara dupa ce termini o scoala ai loc de munca garantat aiai in ro ai de cautat si putine sanse sa te primeasca cineva mai ales ca peste tot se cere experientza in domeiul respectiv