| Lilithium a întrebat:

De ce ies melcii din cochilie?

11 răspunsuri:
| AdelinaC a răspuns:

Sa se deplaseze, sa manance

| Gizăz a răspuns:

Din curiozitate.

Bula
| Bula a răspuns:

Isi abandoneaza casa derapanata si isi fac alta noua (daca obtin autorizatie de constructie). laughing

Acum serios: melcii isi abandoneaza cochilia doar daca sunt fortati, pusi in apa fierbinte etc.
In rest, mor si se usca in cochilie, iar insectele le mananca ramasitele.

| Simpatic a răspuns:

Mai iau si ei o gura de aer, tu nu te saturi de stat in casa, asa si ei

| Sn4k3 a răspuns:

Ca sa nu stea inauntru.

| Bizon95 a răspuns:

Pai asa se intampla la divort, nevasta iti ia casa big grin

acum serios, nu am auzit niciodata de asa ceva, ai un link sau ceva, sau macar sa ne spui de unde ai auzit? happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa isi faca dus in ploaie.

| GouDidodino a răspuns:

De cald

| Stropdeploaie a răspuns:

Posibil sa fi ajuns la maturitate si ies sa si caute o partener A pentru imperechere!

| DataScience a răspuns:

Sa vada soarele

| DeeaCarmen a răspuns:

Poate, aproape, din acelasi motive pentru care iesi din casa