| AvalohAlyn a întrebat:

De ce in Anglia e vremea mai mohorata(intunecoasa) mai mereu?

Răspuns Câştigător
| Anonimuserr a răspuns:

Datorita, climei temperat oceanice si a pozitiei in Nord-Vest-ul continentului European. Vezi mai multe http://www.anglia.hartaeuropa.com/......gliei.html

https://ro.wikipedia.org/wiki/Anglia#Climat

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Datorita pozitiei geografice.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fain sa traiesti acolo ....gata fa-ti bagajele, plecam Duminică.

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

HAAAAAAAAAI!

Ai luat biletele de avion, da?big grin

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Bineînțeles. ....pai se putea sa nu iau? ..doar plecam Duminică smug ☆☆☆☆☆☆☆

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Si si siiiiiiii scoala cui o lasam?:Osad

| anonim_4396 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Eeee ...eu incep in octombrie.tu poti sa o părăsești ca nu ma deranjeaza =]]

| AvalohAlyn explică (pentru anonim_4396):

Nu potsad Deci o sa plecam de Craciunsad Asta este..scoala e importanta ca Ceausescu zicea asa:Invatati, invatati, invatati!sad

| gingergirl1 a răspuns:

Datorita asezarii ei geograficewinking

| AndreeaAndreutza48 a răspuns:

Deoarece au influentele climatice ale oceanului Atlantic