| ily_5737 a întrebat:

De ce in Romania sunt cele mai multe avorturi, daca nu isi doresc copii atunci de ce nu se protejeaza?

Răspuns Câştigător
| Elena1234456 a răspuns:

Pentru ca nu sunt informati corespunzatori, fetele cedeaza foarte usor si protejarea costa (prezervativele si anticonceptionale).

5 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Prejudecatile si lipsa de educatie sunt cauzele cele mai frecvente ale avorturilor, in Romania.

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Din cauza neinformării şi promiscuităţii, din cauza sărăciei (nu-şi pot permite metode contraceptive) şi din cauza mentalităţilor de lemn (dă-ţi seama cum se uită toţi la o fată de 15 ani care are un copil la şcoală).

Abh
| Abh a răspuns:

Din inconstienta, lipsa de responsabilitate, egoism si nu in ultimul rand lipsa de educatie sexuala si contraceptie.

| francesca a răspuns:

Pentru ca sunt iresponsabili. pentru ca nu le pasa de viata lor, si pentru ca majoritatea suporta gandul ca sunt criminali(atat femeile cat si barbatii)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neadevarat.