| BUBULINA a întrebat:

23, 000 de copii sunt avortaţi săptămânal în SUA. În România au loc 2-3 milioane de avorturi anual, în China 13 milioane, iar în Rusia 3-4 milioane de avorturi si asa mai departe. Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| CastraveteMurat a răspuns:

Urăsc avorturile! Poate o fi copilașul nenăscut dar e tot un suflețel acolo, micuț și îl doare. După părerea mea, avorturile trebuie interzise. Cât despre violatori și fetele de 10-14 ani care rămân însărcinate e o altă chestie dar totuși nimeni nu merită ucis!"Criminalii, hoții... ăia trebuie uciși!" Ba nu, lumea e rea, știu dar situația ar trebui abordată altfel. Doar ucideri peste tot. Urăsc lumea în care trăim!
Eu una, mă mut pe Marte.^^

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Parerea mea e ca, in sfarsit, femeile pot dispune de corpul si de viata lor asa cum vor.
Poate ca n-ar strica si un pic de educatie sexuala, dar, in lipsa de altceva mai bun...
Decat sa platesc impozite ca sa "cresc" copii abandonati, mai bine asa!

| MrSpooky a răspuns:

Nu au bani de prezervative

| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Si ce ai prefera? Sa vezi fete de 13 ani cu burta pana la gura pentru ca au fost violate, iti dai seama ca un copil ar distruge complet viata unei fetite care a fost violata fara voia ei, nu? Cat despre tinerele care fac sex, nu au decat sa suporte consecintele daca raman insarcinate, si sa-si creasca copii, nu sa-i avorteze. Iar despre adultii? Sa fie pedepsiti. Avortul, dupa parerea mea este o crima daca insarcinarea s-a produs din neglijenta.

| Leemonn a răspuns:

Cred ca e o prostie asta cu 'avorturile`.
Dar nu. mi vine sa cre'd ochiilor ca mamele in devenire pot face asta unui copil nevinovat.sad
Dar ar fi trebuit sa existe o lege in care avortul sa fie interzis si daca ar fi fost un avort facut acea femeie ar fi trebuit inchissa dupa grattii. Okey. O funditathinking puppy dog eyes te rog...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am parerea ca ginecologia este o meserie de viitor rolling on the floor rolling on the floor

| rutanklan a răspuns:

Imagineaza-ti daca cifrele astea ar fi 0. De unde atata mancare?

| raluca250 a răspuns (pentru rutanklan):

laughing))))))))) buna astalaughing

| rutanklan a răspuns (pentru raluca250):

Era doar un punct diferit de vedere al realitatii crudewinking

| raluca250 a răspuns (pentru rutanklan):

Mda. ce`i drept ai dreptate. in unele tari copii mor de foame si in altele se nasc ca pe bandahappy.

| rutanklan a răspuns (pentru raluca250):

Hey, don't get me started. Acolo oare mamele primesc concediu 2 la nastere?