| andrei a întrebat:

De ce in ziua de azi oamenii nu mai cred in Dumnezeu? De ei spun despre crestini ca sunt ingusti la minte si niste ratati?

Tu crezi?

7 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Eu cred happy

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Când fulgerul ţi se părea un miracol, era firesc să crezi în zei, sau în zeul iudeo-creştin, în cazul de faţă.
Însă acum, când cu ajutorul tehnologiei pot muta munţii şi pot explora Luna şi sistemul solar, de ce-aş mai crede în poveşti cu zâne?

| Ryuzaki a răspuns:

Oamenii nu mai cred pentru ca au inceput sa se destepte cat de cat.Trebuie sa crezi in tine si in puterile tale, pentru ca tu ai propriul destin in maini, nu o asa zisa entitate.

| Candice a răspuns:

Probabil pentru ca se simt derutati. In sus si in jos apar tot felul de argumente, oameni care intorc pe dos totul si spun ca de fapt nu am fost creati de Dumnezeu, fel de fel de porcarii. Oamenii cad prada acestor minciuni. Eu zic ca inainte de orice concluzie trebuie sa gasim argumente. Si fara sa ne jignim reciproc.

| doika a răspuns:

Bine is de acord cu fetele...da nu vreau sa ma dau in spectacol sau ceva da in biblie scrie clar ca in vremurile din urma adica din inainte de apocalipsa oamenii il vor huli pe dumnezeu si nu vor recunoaste ca el este cel ce a facut cerul si pamantul...acuma mno ce sa facioh go on

| Patry a răspuns:

Eu cred in El. Oamenii cei ce nu cred in El sunt lipsiti de inger.

| ynutza_2178 a răspuns:

Parerea mea este ca toti se cred foarte moderni si ca este o rusine sa fii crestin si sa te rogi Domnului.Ei spun lucruri urate despre crestini deoarece se cred prea smecheri si vor sa fie mai in centrul atentiei, mai speciali