| CristiB93 a întrebat:

DE ce invatam noi matematica de liceu adica cu ce ma ajuta pe mine in viata sa stiu matrici, limite de siruri, ecuatii, trigonometrie si alte chestii complicate care eu cred ca nu au nici un rost sa le sti si nu te ajuta cu nimic acum as vrea sa stiu daca chiar ajuta cu ceva

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Le baga ca sa ocupati timpul cu diverse calcule, astfel daca nu ar fi s-ar termina liceul mai repede. Nici mie nu mi se pare corect dar vina ii apartine lui Einstein si vechii oameni de stiinta, daca nu erau ei nici scoala nu era dar nu eram inteligenti.

| OanaG a răspuns:

Ca sa ai caietul albastru de cerneala. Si eu am inceput matricile astea, mama lor... greu a naibii.

| negru30 a răspuns:

Dar ce ai dori tu sa inveti?

| InVisible99 a răspuns:

Depinde ce domeniu iti alegi pe viitor, daca urmezi ceva in partea de real o sa-ti trebuiasca mai mult decat crezi laughing