| SMTHING a întrebat:

big grine ce iubim?:

Răspuns Câştigător
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dc iubim?happy
Pt ca nu am putea trai fara dragoste. Dragostea este cel mai frumos sentiment in viata omului big grinDaca nu iubim pentru ce suntem pe acest pamant? Oferim dragoste si primim dragoste pentru ca este un lucru fara de care viata nu ar avea senswinking

14 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Daca nu am iubi, pentru ce am mai exista? Ca sa ce?

| Flav a răspuns:

Ca sa simtim ca traim.

| SweetCandy a răspuns:

Pt k asa e natura umana...
ce de mancam? de ce dormim? etc...
astia sunt oameniihappy

| gabitza05 a răspuns:

Ca sa avem pentru ce sa traim...big grin

| sorin a răspuns:

Sa fim iubitihappy

| Ellena a răspuns:

De ce sa nu iubim?

| mircea a răspuns:

Dragostea este o relatie in care cautam sa completam partea care " ne lipseste", dar care ne aduce si placere (uneori durere). Asa este construit omul normal. Cauta placerea, dar o si ofera.

| domidoc a răspuns:

Ca sa avem ce regreta.

| romina_7963 a răspuns:

Pentru ca fara dragoste, lumea nu ar mai avea farmec.Desi dragostea nu iti pricinuieste intotdeauna numai fericire, ci iti mai provoaca si suferinta, fara ea am fii cu sufleul pustiit.

| ryxize a răspuns:

Iubim pentru a trai! Gindestete... daca nu ar exista iubirea ce ar fi pe pamint? un haus! Si apoi singuratatea ne-ar omori! Dar iubirea ne ofera clipe fericite, poate si triste uneori, si cu toate astea datorita ei vrem sa mai traim!

| mihnea_5388 a răspuns:

De ce iubim femeile? Mircea Cartarescuwinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iubim pentru ca avem nevoie de cineva, iubim pentru ca ne-am gasit jumatatea, iubim pentru a nu ne simti singuri, pentru a simti ca traim, si iubim pentru ca suntem oameni.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ca sa avem si noi cplipe minunate petrecute cu persoana iubita, si sa simtim ca cineva ne iubeste pe noi

Întrebări similare