| shhhs a întrebat:

De ce judeca oamenii dupa aspect?
http://www.youtube.com/watch?v=6EYUglttv38&feature=relat ed
uitati-va la comentarii >- nu uitati sa votati videoclipul. :)

25 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

De răutăcioși, egoiști și superficiali.
http://i.imgur.com/R5Zzm.gif

| shhhs explică (pentru NOname):

Draguta chestie... big grin Bravo tie ca nu esti ca unii... happy

| mgtow a răspuns:

O fac din cauza ca exista raul pe pamant si le mai arde de misto, nu arata bine dar se mai usureaza cu melodiile si daca ar fi sa ajunga departe nu ar ezita sa faca operatii pentru ca nimeni nu o ia la cum arata si in televiziune ma refer. Multe din ele care ies ON AIR au facut destule servicii sexuale pe la patronii televiziunilor ca altfel nu erau vedete.

| shhhs explică (pentru mgtow):

Nu prea am inteles ce ai vrut sa zici prin '' nu arata bine dar se mai usureaza cu melodiile''

| mgtow a răspuns (pentru shhhs):

Se simte in largul ei cantand ceea ce-i place chiar daca nu e frumoasa pentru unele persoane, un tip la nivelul ei o va accepta.

| Mădă0611 a răspuns (pentru mgtow):

Frumosul e subiectiv, asa ca poate il loveste nea' Cupi pe vreun fat frumos smug

| Trolli a răspuns:

Pentru ca este mai usor sa judeci pe altii, dar sa te judeci pe tine insuti este mult prea greu.
"A te judeca pe tine insuti este mult mai greu decat a-i judeca pe altii, daca ajungi sa te judeci cum trebuie, inseamna ca esti intr-adevar un om intelept."
"Dacă îi critici pe alţii, în loc să comentezi imparţial comportamentul lor, asta arată că defectele lor lucrează şi în tine. Mai mult, criticându-i pe alţii, sporeşti în tine acele defecte. Ce condamni la alţii va trebui să trăieşti tu însuţi într-o zi. Asta e legea karmică. În acest fel, oamenii învaţă să fie înţelegători cu semenii lor."

| shhhs explică (pentru Trolli):

Desi e mai usor sa ii critici pe altii, de ce nu intervine bunul simt sau asa zisa ''constiinta''? Adica de exemplu la filmultul respectiv 80% din comentarii erau rautacioase si stupide...

| Trolli a răspuns (pentru shhhs):

Nu au constiinta, nici bun simt!
Mie sincer imi este mila de ei, nu de acea fata! Imi este mila de ei pentru ca sunt superficiali, si nu pot vedea dincolo de aparente.

| shhhs explică (pentru Trolli):

Bravo tie, faptul ca nu judeci dupa aparente este o calitate, parerea mea.

| shhhs explică:

Ce anume vezi prima data?

| shhhs explică:

Nici nu am inteles la ce te-ai referit...sincer sa fiu nici din raspunsul tau nu am inteles nimic. Poate imi explici happy.

| Mădă0611 a răspuns:

Poate ni se trage de la straaaaaamosii nostri care asociau uratul cu nesanatosul, era un fel de autoaparare, parca, asa ca asa suntem si noi, dar asta nu ne da dreptul sa vorbim urat despre cei care nu ne plac. Vorbele doboara oameni, unii sunt cretini si nu stiu, sau stiu si fac anume, mai cretini.
"Asimetria fizica este asociata cu modificarile genetice si infectiile, si asta ne demonstreaza de ce avem un comportament repulsiv fata de acestia. Cei care nu sunt atrasi de indivizi asimetrici au o sansa foarte mica de a contacta o boala sau a se imperechea cu cineva care are un "defect genetic"."
Ma gandeam cat cantareste aspectul fizic atunci cand am vazut V for vendetta. Nenea ala te-ar cuceri rapid, dar fara masca, nu stiu daca ai vrea sa stai langa el.

| shhhs explică (pentru Mădă0611):

Nu toti cei ''asimetrici'' sunt bolnavi.

| Mădă0611 a răspuns (pentru shhhs):

N-am zis asta. Citeste atent/a. Straaaaaamosii nostri de care vorbeam sunt primii oameni, asta era perceptia lor si s-a transmis si noua.

| shhhs explică (pentru Mădă0611):

Si mie de ce nu mi s-a transmis? happy Si nu doar mie...

| Mădă0611 a răspuns (pentru shhhs):

Ca nu judeci dupa aspect, nu inseamna ca iti place, poti sa fii neutru, sau sa iti placa doar anumite parti ale cuiva, evitandu-le pe celelalte nu faci decat sa arati ca nu iti plac. Apoi acceptarea inseamna intelegere (e om, are sentimente, cuvintele tale dor), uneori chiar mila (nu e vina cuiva ca arata nu stiu cum). Tie ti-a fost mila de fata asta, nu?
Tuturor s-a transmis, uite, de exemplu, copiii mici se sperie de oamenii "urati", doar ca in timp, daca esti atent la sentimentele oamenilor, o lasi mai moale cu aspectul, ca sa nu ranesti.
De obicei, oamenii rautaciosi sunt niste frustrati, maltratati in copilarie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Asa sunt totii oameni nu avem ce facehappy

| IndiferentXD a răspuns:

Pffoa. cata bataie a mancat asta big grin!

| shhhs explică (pentru IndiferentXD):

Uite aici cate pot spune despre tine:
ai mai mult de atat, dar te comporti ca unu de noua ani.
esti mai urat decat cea din video.
esti imatur
nu stii sa atragi prin mesajele tale
nu te pricepi la a invata.

| anonim_4396 a răspuns (pentru shhhs):

Uite aici. parere ta este egala cu un mare 0!
despre video, nu cred ca duce o viata foarte buna. nu m-am luat de nasu, ochii ei nimic. asta am dedus ca dom'soara are probleme!
daca tu esti ăl mai matur si invatat, evita sa vb. despre o persoana avand ca informatie, un mesaj, nick si un avatar!
si tu esti in aceeasi oala. ai judecat fara sa ai habar!

| shhhs explică (pentru anonim_4396):

Am judecat dupa mesaj, nu-mi pasa ce esti sau ce ai putea fi tu in realitate, prin mesajul ala ai aratat ca esti...asa cum esti. happy

| deeaiuta99 a răspuns:

Pentru ca asta e maentalitatea unora
P.S. faca chiar are voce eu prima oarqa nu m-am uitat doar am auzit melodia si mi-a placut, apoi m-m uitat la restul comentarilor si la vodeo

| shhhs explică (pentru deeaiuta99):

Intr-adevar, asta e mentalitatea unora...intrebarea e: de ce?!

| Acer12 a răspuns:

Pentru ca oameni sunt rai, uni n-auuflet