| lucruriserioase233 a întrebat:

De ce judecati psihopatii? ca nu e mare diferenta intre un psihopat si aproape repet aproape oricare alt om, poftim psihologi care manipuleaza, medici care fac malpraxis, politisti corupti, toate categoriile astea de oameni sunt exact la nivelul unui psihopat iar din pacate asa sunt aproape toti oamenii,deci nu e mare diferenta,aia cu sa fii om bun sunt povesti pentru copii, p.s de aia psihopatii ajung sa fie plini de bani si sa manipuleze, pe aia nu ii intereseaza "a fi bun".

Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Ai dreptate,societate lipsita de empatie,romani simt o placere cand critica,barfesc,umilesc pe alti,bullingul e cv normal,asa natie numai exista,se urasc intre ei,un roman uraste alt roman,tradare,ura, ipocrizie, falscitate, viclenie, nu au nici o treaba cu crestinismul

6 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Asa e, diferenta e foarte mica intre un om normal si un psihopat, poate aparea in urma un traume chiar foarte usor, de exemplu dupa multe dezamagiri in viata cand atingi pragul acela de saturatie si din toate gandurile si sentimentele simtite brusc se face liniste, nu mai gandesti nimic, nu mai simti nimic, devii gol si te incadrezi in acea categorie.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Iar ai revenit cu psihologul tau care manipuleaza oameni? Serios, nu au niciun sens întrebările astea alea tale.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ași vrea sa am de aface cu toți bolnavi pământului ăștia sunt în stare de orice. Dece crezi ca există violatori? Criminali? Toți sunt psihopați 100000%%%%% un om sănătos nu ar lua viața nimănui nu ar face crima și violuri Uităte câte crime și violuri sunt zi de zi la știri ăștia toți sunt Psihopați

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii judeca dar ma feresc de ei, la fel si de sociopati

| EestiSodalane a răspuns:

Eu nu îi judec

| ALM2000RO a răspuns:

Și eu cred că sunt psihopat. N-am diagnostic pus dar știu că nu am deloc empatie și nu iubesc pe nimeni, plus că îmi manipulez părinții. Însă nu sunt violent și nici n-am comis vreodată vreo infracțiune. Eu nu judec pe nimeni, fiecare își duce problemele cum poate și cum știe mai bine, nimeni n-a ales să fie bolnav (de orice fel), deci nici psihopatia nu e de dorit, nimeni nu și-o dorește.