| anonim_4396 a întrebat:

De ce le plac oamenilor filmele de groază?

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Omul numai are parte de vremuri grele, ceea ce e un lucru bun, mulți se conformează, uni însă vor sa simtă frica cu adv, astfel sporturile extreme sau văzut ul filmelor de groaza ne face placere

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adrenalina fara consecinte.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru că îi incită, îi țin în suspans.

| nukeyly a răspuns:

Pentru ca gusturile nu se discuta, pentru ca nu pot fi intelese ( phihologic este direct legat de cum si in ce mediu a crescuT omul ),
oameniii sunt ciudati si multi "nu sunt centrati" calibrati cu chei knipex sau facom si vor violenta, coloseum, sange, gladiatori, TIGRII, LEI, si crocodili turbati SAU drujbe alergatoare in fundal de tipete colorate, etc.

De ex: pe vremuri demult ma uitam la desene clasice, dar nu suportam desenele animate muzicale le uram din prima secunda si inchideam televizorul.

| 4ndr33y a răspuns:

Ai auzit de gusturi, preferinte? Tie de ce iti plac masinile? Altii le vad doar ca pe un mijloc de transport, tu le vezi ca pe un hobby.

| Editocroci a răspuns:

Sunt dezaxați cei care preferă filmele de groază.

| Yparisa a răspuns:

Nu au facturi de platit.

| ADK a răspuns:

Salut.

Păi probabil că asta-i preferința unora, cei drept cam ciudată, mie unul nu-mi plac deloc (probabil că sunt sătul să tot văd scenarii de genul, chiar și triste din viața de zi cu zi). De regulă, cei care preferă filmele thriller sunt oameni care nu au trăit vreodată secvențe de genul în viața reală și vor să "experimenteze", sau stau prea bine cu sănătatea. N-ai să vezi om cu trecut trist sau bătrân cu probleme de sănătate uitându-se la așa ceva, deci, răspunsul se află în rândurile de mai sus.