| Slovcehov a întrebat:

De ce legalele se numesc legale daca nu sunt legale?

4 răspunsuri:
| mastadont a răspuns:

Pentru că sunt legale. Instituțiile antidrog sunt mereu în război cu cei care produc asemenea produse, aceștia din urmă descoperă substanțe noi, care nu sunt pe lista de substanțe interzise și le comercializează către cei interesați iar instituțiile abilitate se luptă să le descopere și ei cât mai curând pentru a le putea adăuga pe listă și ciclul acesta continuă la infinit.
Înainte se comercializau legalele în magazine, sub formă de incense, dar acum nu prea mai merge, deși această scuză funcționează încă cu poliția.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că sunt disponibile spre comercializare.

| alexandradlr a răspuns:

Pentru ca sunt bune

| DepikaPadukone a răspuns:

Pentru ei este totul legal și normal