| Antonies a întrebat:

De ce se numesc legale daca sunt ilegale?

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deoarece sunt facute din materie legala laughing
Oricum se numesc legale pentru ca tocmai fac lucruri mai rele fizic si psihic ca cele ilegale, doar nu vrei sa le dai oamenilor ceva care le face bine, mai bine le dai ceva ieftin si rau.

| simplegirl2 a răspuns:

La ce te referi?

| Antonies explică (pentru simplegirl2):

Droguri, pe toti i aud ca le spun legale, dar de fapt ele sunt ilegale laughing

| simplegirl2 a răspuns (pentru Antonies):

Poate Asa cred ei can Sunt legale...ca Daca I-ar prinde Politai cu ele sigur o-ar lua la sectie laughing

| sofisis a răspuns (pentru Antonies):

Exista o anume categorie de droguri care este legala. Culmea este ca sunt legale fix cele mai nocive dintre droguri.