| AdrianaBacescu a întrebat:

De ce Loretta Young a fost celebră pentru viata ei personală decât carieră ei de actriță? In ciuda faptului că a avut un copil cu Clark Gable

1 răspuns:
| popescuhertz a răspuns:

În anii 1930, ea a avut o aventură cu Gable, în timp ce amândoi filmau pelicula "The Call of the Wild" (1935). În consecință, Loretta Young a rămas însărcinată cu Gable și a născut un copil în secret, pe care l-a crescut ca fiind copilul ei adoptat. Acest fapt a stârnit multă speculație în presă și a contribuit la faima ei pentru viața ei personală, în afară de cariera ei de actriță.