| KKarl a întrebat:

De ce majoritar oamenii cred că dacă mergi desculț ești sărac?

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

E o mentalitate învechită. Mai demult doar cei înstăriți își puteau permite o pereche de încălțăminte, de acolo ideea asta cum ca ești sarac daca nu porți.

11 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

întreabă i.

| neutrino a răspuns:

Oamenii bogati, de o anumita calitate, nu merg desculti nici macar pe nisip, la plaja. Asta nu inseamna ca te poti duce oriunde, oricum, descult si sa faci si o buna impresie.

| Mayhem666 a răspuns:

Eu merg descult prin casa, si nu spune nimeni ca sunt sarac. laughing
Bineinteles ca pe strada merg incaltat.

Răspuns utilizator avertizat
| Mayhem666 a răspuns (pentru KKarl):

Eu mergeam descult vara prin curte cand eram mic, dar pe strada niciodata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi descult unde, pe strada?

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru KKarl):

Trebuie sa fi nebun sa faci asta, nu sarac. Mi se pare de-a dreptul scarbos sa nu mai zic de igena, cioburi etc.

Răspuns utilizator avertizat
| rendam a răspuns:

Oamenii nu cred ca esti sarac, ci nebun.

Răspuns utilizator avertizat