| VerginicăVacăGrasă a întrebat:

De ce majoritatea femeilor maritate sunt femei fara scoala?

Răspuns Câştigător
| VreauMiere a răspuns:

Pentru ca majoritatea barbatilor asta cauta, o fata care sa arate bine si sa fie buna de pat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ce importanta are, si asa sau maritat din interese materiale

| neutrino a răspuns:

Daca ar avea prea multa scoala, atunci ar vedea realitatea in care traieste! Nu ai observant ca majoritatea femeilor nemaritate au multa carte?

| T0T a răspuns:

Și cum de ai ajuns la această concluzie? Nu ne spune că numele chiar te definește.

| Emilian65 a răspuns:

Pentru ca nu au avut rabdare sa termine scoala. Au preferat maritisul in favoarea scolii.

| Oana92 a răspuns:

Si de unde ai dedus tu asta? Prost anturaj ai daca de acolo ai tras aceasta concluzie.

E adevarat ca in general femeile de cariera se casatoresc mai tarziu, tocmai pentru ca pun cariera pe primul plan, dar observatia ta e eronata.

| Ancient a răspuns:

Pe ce se bazează generalizarea ta penibilă? Aş vrea să văd şi eu nişte studii în cauză, nişte chestionare.

Premiza de la care pleci e total greşită şi probabil se bazează doar pe exemple din familia ta.

| florinacristina99 a răspuns:

Pentru ca cele cu scoala prefera cariera, au alte interese... gandesc altfel