| Doηηa a întrebat:

De ce majoritatea tinerilor ascultă "cântăreți"gen: Maximilian,Alex Velea,Cabron,Andreea Balan și mulți alții.
De ce nimeni nu mai știe ce înseamnă muzica bună, clasică? Trist!

16 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Muzica curentă este de sezon, nu au învățat ce înseamnă calitate în muzică, veșnicia versurilor și mângâierea melodiilor.
Pa, pa.

| AlexanderAdrian a răspuns:

E extrem de simplu. Fiindca nu se chinuie sa inteleaga. Vor o muzica facila a carei versuri sa li se para cool, trendy, sa le vorbeasca la un nivel cat mai facil eventual sa fie similara limbajului de cartier.

Adica mai pe scurt din lene si incultura. Nu militez nici pentru muzica clasica musai. As vrea insa sa vad mai multi interesati de muzica realmente de calitate.

| OnuOnulică a răspuns:

Da, și e și mai trist de atât când realizezi că ăsta e abia începutu.

| sublime89 a răspuns:

Pentru ca prostii asculta muzica proasta, de obicei.

| EarsOfAFox a răspuns (pentru sublime89):

Și să subliniezi "de obicei".

| M25M a răspuns:

Tu te astepti ca toti sa asculte, nu stiu Ludovico Einaudi?!?

| mODIN a răspuns:

Pentru ca copii din ziua de azi nu mai sunt in stare sa-si foloseasca mintea.Ei nu asculta ce la place lor ci ce le spune televizorul ca trebuie sa le placa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru că nu le-a fost introdusă o altă față a muzicii și se rezumă doar la ceea ce le este băgat pe gât de prezentul infect.

| Foxyyyy a răspuns:

Pentru ca alea sunt cele mai promovate.

| BlackEyedGirl a răspuns:

Pentru ca generatiile se schimba, daca prostiile astea se asculta acum, asta asculta si ei, cum cei mai mari au crescut cu muzica buna, pentru cei tineri, muzica aia e "expirata", si vor sa fie la moda :/

| Mămăligă59 a răspuns:

Si eu ma intreb asta, si cred ca sublime89 te-a lamurit.
https://www.youtube.com/watch?v=X8mAjXycMr4
^_^

| Robi673547 a răspuns:

Pentru ca asta vad la televizor... de ce in Romania nu se joaca baseball? Pentru ca nu a venit nimeni care sa ne invete... cam asa ceva.

| ariamont a răspuns:

Pentru ca majoritatea ar vrea sa fie la moda, chipurile. Sa vezi cum o sa asculte din nou muzica veche, adevarata, daca ar incepe cineva sa posteze pe facebook, sau pe alte site-uri de socializare o melodie veche, si multe lume ar incepe sa-i dea share.

Asta e vina noastra, a tinerilor, ca ne lasam condusi, manipulati de "cantareti" care repeta de 20 de ori acelasi cuvant, si au melodiile compuse din maxim 20 de versuri care sa nu se repete...

Timpurile noastre, ce vrei...

| AlexisAlexx a răspuns:

Pentru ca, copii s-au schimbat! Numai sunt ca pe vremurile de alta data! N-ai vazut? Toti se imbraca diferit, obsen si mai ales indecent! Asa sunt generatiile acum! Funda?

| stefy57 a răspuns:

Sa stii ca mai sunt si tineri care si-au format o altfel de cultura muzicala, clasica cum spui tu.Ca sunt mai putini decat manelistii, rockerii sau alt gen muzical, asta tine de mai multi factori, s-ar putea deschide un topic sau o categorie speciala. Oare stie cineva de ce s-a inchis Radio cultural?
Pentru ca tara te vrea prost-cum spunea un ziarist- de tine ca om este nevoie o data la 4 ani cand mergi la vot.Asta daca ai 18 ani. Daca nu, imi place ca mai sunt si tineri ca tine.
Si in incheiere, gusturile nu se discuta, vinovati sunt cei care promoveaza pe bani multi asa zisa cultura muzicala.