| lilith16 a întrebat:

De ce motto te foloseşti in viata?

6 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Am crezut ca am gresit intrebarea, da aparent ai pus doua.
Descarca-te pe alte lucruri sau in alte lucruri, nu aici. Daca te-ai certat cu o tipa grav (da nu ca usor, grav) sunt si alte lucruri ce poti face happy, stai linistit de exemplu 10 minute fara sa faci nimic.

Si legat de motto... cred ca "Ceea ce iti doresti nu este ceea ce ai nevoie".
Nu este scris undeva asta, posibil sa fie citat din mine, sau probabil modificat.

| aXy99 a răspuns:

"Ce nu-ti place, altuia nu-i face."

| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

„moto2 sn [At: STAMATI, D. / Pl: ~uri / E: it motto, fr motto, ger Motto] Citat sau text scurt, în general aparținând unui autor celebru, care se pune înaintea unei scrieri, a unui capitol etc. pentru a releva ideea fundamentală a scrierii respective." (sursă dex {online})
Eu utilizez mai des „doar distracția contează".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"si maine e o zi"

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Îl am și eu pe acesta, dar nu este singurul, acesta este motto-ul meu pentru mâine.
Pentru ziua de azi, am așa.
Azi este ziua pe care o așteptam de ieri!
Și fiindcă am ajuns azi, aplic.
Ce poți face azi, nu lăsa pe mâine, lasă pe poimâine, că poate că face altul în locul tău, și nu trebuie să te mai ostenești tu.
Așa că, nu fac mai nimic și aștept să vină ziua de mâine.
Apoi o iau de la capăt, așa cum scrie mai sus.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Daca ataci replica unui prost, risti sa te trezesti cu tot prostul in discutie. " N. Iorga