| CdeMetal a întrebat:

De ce multi oameni nu vor sa recunoasca ca mai mult conteaza fizicul, si abia apoi caracterul?

65 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Acum o oră | InYourMind a răspuns:
RAY, mămică, tu ești?!

ce obsedata esti de mine, nu sunt eu, eu numai voi adauga intrebari de astea, nu are rost

| Catrice a răspuns (pentru RAY):

Ce păcat... acest site a pierdut unul dintre cei mai importanți utilizatori...acum cine o sa mai discute filosofia sufletului și trupului?!

| RAY a răspuns (pentru Catrice):

Cine are timp de pierdut aiurea

| RAY a răspuns:

Ar fi foarte mult de scris, eu personal consider ca cei care spun asta vor sa aiba o imagina buna pe TPU, nu vor sa fie superficiali, intr-o lume atat de ipocrita te mai si miri pe bune, fetele spun una dar aleg total altceva, sta in firea lor sa faca asta, normal ca conteaza prima impresie, cand placi un om ai un interes fata de el si vrei sa il cunosti

| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca nu-i adevarat!
Fizicul primeaza doar pentru prosti, restul aleg omul dupa caracter, educatie, comportament... si la urma, dupa fizic.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

De ce trebuie să recunoască asta?
Nu recunosc ceea ce crezi dta că reprezintă o realitate și dta spui că nu vor.
Ești pe dinafară de realități rău de tot.

| Drimmero a răspuns:

V-ati vorbit sa puneti numai intrebari d-astea pe aici.
Evident ca la prima vedere conteaza fizicul pentru ca nu ai de unde sa stii ce caracter are acea persoana, fizicul te face sa o abordezi/sa te apropii de ea.

Dar dupa ce cunosti acea persoana ii urmaresti caracterul asta dupa ce te plictisesti de fizic.

| Catrice a răspuns:

RAY, mămică, tu ești?! rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Iar te uiti dupã tipi hot? laughing

| Plato a răspuns (pentru Catrice):

In sfarsit i se mai atribuie si altcuiva personajele.

Semneaza Plato, leiidinbanie, alexxia si inca 3 conturi care cica sunt eu.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Lol, ai scris vreo 6 raspunsuri la intrebarea aia, :)))
Si pe urma le-ai sters.
Edit:
ai dreptate, nu le-ai sters, am gasit intrebarea intre timp :)
scuze.
Dar tot raman la parerea mea :))
https://www.tpu.ro/......i-care-au/

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu nu sterg raspunsuri, prietene. Nu stiu despre ce vorbesti.
Eu gandesc inainte sa scriu, deci n-am de ce sa regret sau sa ma răzgândesc.

| sofisis a răspuns (pentru Catrice):

Asta voiam si eu sa intreb :-))

| Endoryus a răspuns (pentru Plato):

Care insinueaza ca ai 78 de conturi? laughing

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Cea este frumos este ceva ce stim cu toti pentru ca cu toti avem stramosi plecati din africa, stramosi nostri care au supravetuit au ales cele mai bune gene,simetria este un simbol comun al frumuseti,lucru descoperit in orice cultura de pe pamant

barbati prefera anumite lucruri la femei iar femeile anumite lucruri la barbati, inaltimea,simetria, sani,fundul, persoanele normale ca greutate,vocea, mirosul, daca frumusetea ar fi atat de relativa nu am stii ce e frumusetea, dar nu este, nu ar fi persoane populare, dar exista, majoritatea dintre noi avem preferinte cat de cat comune si stim ce e frumusetea

| anonim_4396 a răspuns (pentru RAY):

Hai boss nu existã "stramosi nostri care au supravetuit au ales cele mai bune gene" toate genele se aleg. Atât timp cat Muma si Taticu au ales pe tine si tu poti sa faci asta la Randul tau.

| aXy99 a răspuns:

Unii sunt ipocriti, altii au alt sistem de valori.

| sofisis a răspuns:

De ce unii nu vreti sa intelegeti ca nu are nimeni reguli facute?
Ca sa fii cu un om, trebuie sa se intample o multitudine de factori. Printre acei factori se afla si atractia fizica. Dar de aici la a spune ca e predominanta e cale lunga. Sunteti blocati in niste frustrari alandala.

| RAY a răspuns (pentru sofisis):

Cand spui ca doar sufletul conteaza atunci e o minciuna, cand spui ca ambele e o parte din adevar, dar prima impresie este fizicul, iti dai interes pentru ceea ce iti place, nu stai cu un om de care nu iti place sau din mila, oameni frumosi au mai multi parteneri asa ca asta demonstreaza importanta fizicului

| sofisis a răspuns (pentru RAY):

Si revenim la "nu-i frumos ce e frumos, e frumos ce-mi place mie"!
Cu tine ma invart in cerc mai ceva ca un hamster in rotita.

| Plato a răspuns (pentru RAY):

"oamenii frumosi au mai multi parteneri... demonstreaza importanta fizicului" - Ba nu demonstreaza absolut nimic. Scopul nu e sa ai multi parteneri, ci sa tii unul langa tine. E tocmai un contraargument la spusele tale.
In loc sa spui "oamenii frumosi au mai multi parteneri" spune "oamenii frumosi nu sunt in stare sa pastreze niciun partener"!
De ce? Pentru ca sunt luati DOAR pentru frumusete, iar asta duce la despartire rapida.
Vezi ca nu are sens ce zici?

| RAY a răspuns (pentru Plato):

Tu vezi cate aiureli scrii

oamenii frumosi au mai multi parteneri... demonstreaza importanta fizicului" - Ba nu demonstreaza absolut nimic. Scopul nu e sa ai multi parteneri, ci sa tii unul langa tine. E tocmai un contraargument la spusele tale.
In loc sa spui "oamenii frumosi au mai multi parteneri" spune "oamenii frumosi nu sunt in stare sa pastreze niciun partener"!

banii nu conteaza pentru ca scopul nu sunt banii = vezi cat de tampit e argumentul, ala nu e un argument ma filozofle de Grecia, dovedeste ca nu e asa prin dovezi nu prin sofisme eronate

| Hammurabi a răspuns (pentru RAY):

Man, nu e total fals ce spui tu, dar iarăși teoretizezi la greu.
Relațiile interumane nu sunt ca matematica, nu poți discuta "în modul".
Am cunoscut o grămadă de fete/femei frumoase dar proaste ca noaptea. Nu-ți vine să iei una de-asta acasă și să faci ceva cu ea.
Decât dacă ești total disperat. Unele sunt penibile și doar când stai de vorbă cu ele 5 min.
Așa că las-o în bălării exagerarea asta cu atracția fizică.
Are importanța ei. Dar mult mai puțin decât spui tu permanent.
Nu poate fi exclusă, dar nici nu e cea mai importantă.
"Oamenii frumoși au mai mulți parteneri"
Nu.
Oamenii frumoși au mai multe șanse de a cunoaște alți oameni.
Dar, doar frumusețea nu-ți garantează absolut deloc că vei fi acceptat.
Deci oamenii frumoși și proști au un trafic mai mare și număr de eject-uri la fel de mare.

| RAY a răspuns (pentru Hammurabi):

Man au mai multe sanse, dar cel urat are mai putine sanse, daca vorbim de Probabilitati cel frumos va gasi mai rapid, nu toti oameni frumosi au caracter urat asa cum nici toti urati sunt ingerasi, sunt asocieri eronate, de vina pentru tot ce e rau in Romania sunt guvernele care au condus tara asta timp de 30 de ani, in special psd

| Plato a răspuns:

Ce intrebare stupidă. In calitate de ce iei tu cuvantul pentru toti? Stii tu ce conteaza pentru mine?

De unde tot apar misionari ca ăsta, cu ceva speech de zici ca se adreseaza Stalin poporului?

Nu recunosc pentru ca nu am ce, nu e adevarat. Caracterul contează mai mult, iar tu nu ai nicio aributie de a-mi contesta opinia personala.

| Pricope_Marius_1997 a răspuns:

Tine minte un lucru important in momentul in care oamenii in sine vor deveni mult prea prosti va veni sfarsitul lumii. Tu daca vrei sa iti cauti o partenera trebuie sa ii demonstrezi ca nu esti prost intelegi, ca sti vorba aia romanesca "cand esti prost si viata e grea". Cat despre fizicul asta despre care vorbesti nu tine de foame si nici de sete e ceva care tine mai mult de superficialitatea si prostia oameniilor, nu uita un lucru important ca sa ai prietena folosesteti capul nu corpul ca ele sunt atente la ce cuvinte scoti pe gura. Daca te uiti mai atent la generatiile trecute cum au fost iti dai seama cum erau ei in trecut erau ceva de genu "impac uratul cu placutul" acum e prostie nici relatiile nu mai sunt ce au fost. Degeba ambalajul da bine daca prostia si ticalosia/nesimtirea din acel om e fara limite practic te scarbeste am cunoscut oameni care la ambalaj erau rupti din soare dar aveau un caracter si o minte de rahat. In viata asta de rahat pe care o au oamenii nu conteaza daca esti "frumos" s-au "urat" conteaza un singur lucru sa fi perseverent si sa ai mintea deschisa la orice si sa lasi loc de buna ziua adica sa fi respectuos si nu in ultimul rand sa fi OM asta daca vrei sa fi respectat si apreciat de cei din jurul tau, in numele tatălui si-al fiului si-al sfantului duh amin.

| PersonajFictiv a răspuns:

Pentru că nu e așa, Ryc.
Cu frumusețea faci o persoană să fie atrasă de tine, poți să mergi pe stradă și să simți atracție față de sute de femei, dar dacă le-ai cunoaște bine pe toate ai vedea că nu poți iubi decât câteva, sau doar una.
Contează și aspectul, dar în sensul că TU trebuie să fi atras de tipa respectivă, să fie pentru tine atractivă.
Știi că uneori ești atras de o persoană și fizic după ce îi cunoști caracterul? Se întâmplă, vorbești cu ea și nu te simți atras fizic dar apoi când vezi cum gândește incepi să simți.
Și nu e doar asta, oamenii te simt pe tine cum ești fara să zici nimic, emani o energie, ai o aură a ta, chiar dacă nu arăți bine poți să atragi.

| Bogdan70001 a răspuns:

Normal ca fizicul conteaza mult....pentru ca persoana respectiva sa-si faca o parere. Dupa daca ai o personalitate de **** isi va da seama persoana respectiva mai tarziu, dar prima impresie conteaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e asa.Nu contează mai mult, contează ca prima impresie.Primul impact. Caracterul e mai important.Esential.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca vor sa para mai "buni" ca altii, dar se mint pe ei.
Un om normal care are grija de fizicul lui, va vrea un partener sau partenera la fel, care sa aiba grija de fizicul ei/lui
Daca e unu la 200 de kg, ala se multumeste cu ce gaseste, si zice ca sufletu conteaza, ca cu atat a mai ramas, ca de corp si-a batut joc happy

Ma refer aici strict la femei si la adulti.
Ca nu e cazul la adolescenti sau copii.
Copii se iubesc frumos si inocent happy
Asa sta treaba.
Saracu zice ca banii n-aduc fericirea, ca nu-i are.
Vulpea cand nu ajunge la struguri zice ca sunt acrii.
Omu care si-a batut joc de corpu lui, si nu a avut grija de el, o sa zica: lasa ma, eu nu caut pe cineva pentru fizic ( ca nici n-ar gasi, doar daca are bani happy eu caut pentru suflet laughing
O bagadela spre exemplu, s-ar uita la un umflat de-asta, tatae, daca ar avea bani, ca fetele sunt mai de moravuri usoare asa, (nu toate )
Dar un barbat mai greu sa se culce cu o baba care-i atarna pielea de pe ea, si ii cade proteza din gura, pentru bani.
Dar o femeie mai usor face asta cu un bosorog happy

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

Asa si ce te faci cu femeile care arata bine dar sunt proaste de bubuie? tu te-ai marita cu una de asta si proasta si increzuta si rea dar care arata bine? uite ca mai conteaza si caracterul si sufletul. a si nu-s asa gras am doar 85 kg laughing

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Pana sa o analizezi, daca e proasta sau nu, ar trebui sa te analizezi pe tine prima oara.
Nu exista oameni prosti si oameni destepti.
Daca o maimuta nu stie sa umble pe ipad sau sa faca clatite, inseamna ca e proasta? nu
Ca daca erau proaste, nu mai supravietuiau.
E relativ asta cu prostia happy
Sau daca un om e as la chimie si lucreaza ca inginer chimist, dar nu e asa de bun la istorie sa, zic, si il compari cu un om as la istorie, dar care habar nu are despre chimie, care e ala mai prost? ca eu nu vad nici o diferenta.

Sau, daca zici de femei,
una stie sa faca de mancare acasa, si te asteapta cu mancare calda cand vii de la munca, si cealalta nu stie sa faca mancare da stie sa faca bani, si mergi si mananci la restaurant in fiecare zi.
Care-i mai proasta?

Sau hai sa o luam altfel.
De ce te-ai uita la femei cu suflet bun si nu la cele cu fizic ingrijit?
Esti rasist? ce-au cele cu fizic ingrijit?
Vrei sa zici ca-s proaste sau cum?
E normal ca cineva cu fizic de care are grija, sa caute ceva bun nu?
si daca nu se uita la tine, gen sunt proaste.
Se uita alea care n-au nici o sansa sa umble cu unu cu patratele, si le vezi prada usoara si hop happy
Bine, ipotetic vorbind ca tu nu pari genu de om care sa sara pe cineva, mai mult genu care asteapta sa vina ele la el laughing))))

| Simpatic a răspuns (pentru anonim_4396):

A fi prost ca om din punctul meu de vedere difera de a nu sti materii precum chimia sau fizica nucleara...
Atunci sa vorbim despre cazul femeilor placute la fizic dar urate ca si comportament...si cazul oamenilor care nu exceleaza la corp dar radiaza in asa fel incat toata lumea ii place.
Eu zic ca conteaza omenia si nu aspectul fizic in primul rand stiti voi vorba aia FRUMUSEATEA ESTE TRECATOARE? si ce este si frumusetea? o putem defini la modul general? NU, este un lucru relativ pe care toata lumea il vede in alt fel de acolo si proverbul GUSTURILE NU SE DISCUTA.

ps: uita-te tu la tine ca mie imi place ce vad in oglinda si nu ma cheama narcis.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Simpatic):

Bai, un om care are grija de el, si se ingrijeste de fizic, acolo face dus in fiecare zi, se epileaza, se duce la sala sau daca nu, face sport la scoala, nu poti sa-l cataloghezi prost sau dobitoc, ca nu stie fizica cuantica.
Ca poate nu e interesata sau interesat despre asa ceva.
Dar faptul ca un om are grija de el, ar trebui sa iti spuna ceva happy
un om care e sufletist, te poate minti oricum
Sti, cum fac aia pe autostrada cu copilu in masina, ca nu mai au benzina, si nici bani, si ca sa ii dai si lui 5 mil daca ai, de la suflet pentru suflet si cand colo, pauza ii mai vezi inapoi, ca apeleaza astia, la fraieri de-astia sufletisti laughing
dar vizual, privirea nu te inseala, decat poate daca esti pe lsdlaughing si pe urma vezi si calitatile celelalte.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai probleme, prietene. Tare sunt curios cum iti cresti tu copiii cu aspectul fizic. Daca e proastă ca Dăncilă dar arata bine, sunt sigur ca-ti va educa bine copiii, nu?

Probabil ca esti un copil care habar nu are cum se traieste. Nu ai cum sa te dai matur dar sa zici mizeriile alea. Intr-o relatie nu doar te fu*i, ca e o familie de intretinut, copii de crescut, discutii de purtat.
Cu o semianalfabeta sexy ce poti sa faci?

Oricum, o sa vezi cand mai cresti, si o sa iti dai seama ce prostii spui acum.

"E normal ca cineva care are grija de fizic sa caute ceva bun". Deci dupa tine, "ceva bun" inseamna cineva cu corp frumos. Mi-e mila de tine, sincer.
Daca ai mai mult de 16-18 ani, esti redus, imi pare rau sa-ti zic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Ba baiatule. daca tu te scoli dimineata la 6, sa te duci la sala, si sa ai grija de corpu tau, te duci la munca sau la scoala, vii acasa, ai grija de ce mananci, te duci iar la sala, faci dus, vii acasa, normal ca nu o sa alegi ultimu boschetar sau umflat de pe pamant,
Ca nu faci tu eforturi pentru tine, ca sa iei unu care sa isi bata joc de tine, sau mai rau, sa stai sa il iei de la ma-sa de acasa, si sa il cresti tu,
Ca femeie ma refer, dar e acelasi lucru si pentru barbati.
Daca tu faci un efort, pentru tine, nu iei ultima proasta de la cuca macaii, cu mustata, si la 200 de kg de la ma-sa de acasa, sa ai grija de ea, si sa ii faci de mancare.
Ai mai comentat tu si la alte post-uri de-ale mele, si ai sters raspunsurile.
Ai probleme cu ce spui, si apoi iti retragi?
Am 31 de ani. Daca asta te interesa.
Ai experienta zero in relatii.
Dupa cum ai raspuns si la celalalt post si ti-ai sters bazaconiile.
TItai omu la 27 de ani :))
Dar n-ai atat, ca nu vorbesti ca un om la 27 de ani, never ever :)
Si ziceai ca nu conteaza daca cade casa pe tine, ca iubirea e mai importanta :))
Ia-te de mana cu artur.
https://www.youtube.com/watch?v=60CV47yLPms
iubirea tine loc si de gaura din acoperis cand te ploua si te ninge-n casa, iarna,, si de mancare, si de haine, si de bani, si de pastile, si de benzina, si de masina, si de tot :))))

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu am sters, omule, nimic, nu stiu ce aberezi. Cum a zis dragnea: "Ce am furat, domnule Bot?"

Experienta 0 in relatii? Mi-ai tinut tu lumânarea sau?

Familie ai?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Pai imi dau seama dupa cum vorbesti si ce vorbesti.
Ca dragostea invinge tot, ca eu sunt materialist si tu sufletist.
Sufletist la 27 de ani?
Adica ma gandesc ca ai fi avut ceva experienta in astia 27 de ani, sa ai alte prioritati decat sufletismul, si cai verzi pe pereti, cum ar fi o familie.
Si n-o sa-ti raspund la intrebare, pentru ca bati campii mult, pentru varsta ta. Daca erai un om serios, si just, iti raspundeam sincer happy, Dar asa, nu simt nevoia sa impart eu detalii cu tine, despre familia meahappy
si bot e un sugaci ordinar, cu salariu de la pnl happy
Numai pe psd e fiert ala laughing)
Are sponsori pe patreon, de 4500$ pe luna, si cand te uiti la patreonii lui, numai nume de-ala, abdul al jafari jabalalabababa, si alibaba.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Politica n-are rost sa facem acum, dar Bot e unul dintre putinii jurnalisti care prezinta adevarul.
Tot dupa cum si ce vorbesti pot spune si eu ca nu ai familie. E imposibil ca un om ca tine sa aiba sotie si copii.

Dar hai sa vorbim putin strict ipotetic. Ne imaginam ca ai o familie, nu ma refer la parintii, bunicii tai, ci sotie/copii. Sotia ta, in urma avansarii in varsta si a nasterii, nu mai arata asa bine, se ingrasa etc. Gata? S-a zis cu iubirea? Sau ce se intampla?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Hai sa presupunem cum zici tu. "ipotetic"
Nu, nu s-a zis cu iubirea, Am zis eu asta? asta e, dupa o perioada, toti ne ingrasam, mai imbatranim, mai apar riduri.
As fi ipocrit sa ii atrag eu atentia ei, ca s-a ingrasat, mai ales dupa un copil, sau ca are riduri sau mai stiu eu,
Dar vezi tu? tu ma intrebi pe mine, ca nu stii cum e.
Tu n-ai trecut prin asta de ma intrebi pe mine happy
Si ai aproape 30 de ani happy
no baby no wife happy
Pana nu esti tu in situatia aia, cu nevasta si copil, intrebi la altii cum e.

happy
Cat despre bot, de ce nu se duce sa-l traga de maneca si pe orban de exemplu?
de ce nu se duce la madalin voicu sa il traga de maneca sa ii zica, alo, scoate banii de la uniunea europeana pentru intregrarea romilor si fa ceva pentru ei, tigan nenorocit.
Il vezi sa mearga si prin alte partide sa traga de maneca?
ca eu il vad numai cu psd-ul in gura.
Ceea ce ma face sa cred ca e platit de opozitie, ca sa umble ca milogu prin piete cu telefonul dupa el.
Da pe 4500 $ pe luna, m-as duce si eu iti dai seama happy
Pe papagalu asta de pnl-ist, de ce nu il trage de maneca?
https://youtu.be/KQcwyl61nUw?t=393
Pentru ca nu musca mana care il hraneste laughing
https://youtu.be/KQcwyl61nUw?t=489 fain nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

"nu mai arata asa bine, se ingrasa etc. Gata? S-a zis cu iubirea? Sau ce se intampla?"
Alea sunt doar scuze.
Aia e lipsa de respect pentru sot, iti imaginezi ca o datã ce o iei intr-un fel sa nu te astepti se transforme intr-o balena peste noapte.
Importanta au toate si aspectul fizic. Arata vreme cat si el devine alcoolic puturos sa l lase. Doar ca barbatul e mai indulgent o datã ce are familie

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu te intreb ca nu stiu cum e, te intreb ca sa-mi spui parerea ta. Copil intr-adevar nu am.

Toti politicienii fura, dar ce face psd e peste limitele nesimtirii. Una e sa furi o casa, alta e sa scoti infractori din inchisoare, sa furi vile in Brazilia, Alexandria etc etc.
psd e cea mai mare infectie care a afectat vreodata Romania, mai grava chiar si decat comunismul. Comunismul macar a platit datoriile si tinea romanii aici cu familia. PSD face datorii, fura, elibereaza infractori, isi bat joc de Constitutie, macelaresc poporul folosind politia politica danjarmeria.
Vrei nenorociti? Vezi acolo, Gadea, Badea, Ghita.
Vrei mizerabili? Vezi Teodorovici, Ghitoiu, Slugarel Toader, Ciordache, Stefanescu
Orice om ii este frica de Kovesi, csf.
Cat despre Bot, Rares Bogdan, Ciolos, Barna... jos palaria.

| Plato a răspuns (pentru anonim_4396):

Esti bipolar, ai personalitate multipla?
Ba zici una calda, ba una rece.
Nu e nicio lipsa de respect, sotul nu trebuie sa te ia pentru fizic.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Plato):

Sunt perfect de acord cu tine, mai putin cu rares bogdan, bot, si mai ales ciolos.happy barna nu stiu cine e.
codruta reprezinta celalalt pol de putere, de-asta le e frica de ea.
Ea e cu pnl-u.
Ai vazut vreun pnl-ist condamnat cat a fost ea?
Au scapat toti, si cu dosaru Microsoft, si ponta cu diplome false si plagiate, si tariceanu, si toti.
Si presedintele, ca si ala avea ceva probleme cu ceva case, dar s-a rezolvat asa, subtil, i-au luat sediu de la banca aia, pe care el il inchiria, si nu s-a mai auzit nimic de atunci.
Asa e cand sunt mai multe poll-uri de putere.
Nu le poate avea psd-ul pe toate, Psd-u are un procuror sef, pnl-ul are un sef dna, sau ma rog avea, unu are nu stiu ce judecatori, aialalti au in mana alti judecatori si tot asa.
Si e o continua lupta intre ei.
Care cum sa faca sa aiba cei mai multi primari afiliati la ei, oameni din justitie si asa mai departe.
De-asta i s-a si pus bete in roate lu codruta.
Ca sa aduca sef de-al lor la dna happy sa se acopere si acolo.
as fi vrut ca oamenii aia de mai sus, pe care ii enumerai, sa nu mai fie asa impartiali, sa ii faca de ras si pe ceilalti, din celelalte partide, ca sa cred in ce spune fiecare.
sa zic, uite ba, Bot asta, ii arde pe toti din parlament, care au gresit, nu doar sa latre la psd.
Ca sa cred si eu ca omu asta chiar tine cu dreptatea si ii pasa, sa simt ca el e vocea mea, ca roman, sa am incredere in el cand vorbeste in numele meu,
Dar asa, ce parere pot sa am eu despre bot, sau despre rares bogdan care facea spume la gura pe la tv :?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

"Nu exista oameni prosti si oameni destepti."

Pe bune? laughing

| Catrice a răspuns (pentru Hammurabi):

Toți suntem egali!
Dacă unul nu știe sa scrie și sa citească, rezulta ca nici tu nu știi sa scrii și sa citești rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Pai cum definesti un om prost si cum definesti un om destept?
E mai destept un mecanic care repara masini, si stie sa le repare, decat unu care stie sa repare frigidere si masini de spalat spre exemplu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

E mai prost unu care nu stie pe ce principiu zboara un avion
da are un magazin al lui unde vinde haine sau ma rog. orice, si altul care stie cum zboara un avion si cum, dar munceste sclav la patron.
Care-i mai prost, sau care-i mai destept si care sunt criteriile pe care tu diferentiezi un prost de un destept?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Păi nu confunda proștii cu inculții.
Un incult poate deține inteligența necesară dar îi lipsește bagajul de cunoștințe și informații.
Un deștept e cel care reușește să acumuleze cunoștințe și informații și le înțelege cu ușurință și exactitate și are și un anumit nivel de dezvoltare spirituală.
Un prost? Exact inversul.
N-ai întâlnit oameni care, oricât le-ai explica, chiar și un lucru banal, nu vor înțelege niciodată?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Hammurabi):

Mmm. si copiii astia care vin acum din urma, internetistii si calculatoristii, care se educa de pe internet, si acumuleaza un bagaj de cunostinte cum zici tu, dar sunt gresite, cum se numesc?
Oamenii aia care vad pe internet un clip despre pamant, ca ar fi plat, apoi turuie pe aici?
Aia cum sunt? ca au bagaj de cunostinta si ei.
Fara de unu care e prost de bubuie, si se scobeste in nas toata ziua.
Care-i mai prost?

| Hammurabi a răspuns (pentru anonim_4396):

Gândește și tu.
Nivelul de inteligență nu e acelaș la toată lumea.
Pentru unii, tot ce zboară se mănâncă și iau de bun cam tot ce aud.
Alții au capacitatea de a analiza și de a trece prin filtrul propriu orice informație și pot să separe o informație reală de o tâmpenie.
Asta e diferența.
După cum zice o reclamă "Nu toți suntem la fel. Din fericire."

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu poti generaliza pentru unele persoane conteaza mai mult.
Pentru altele mai putin sau variantele acestea doua se pot schimba, sunt persoane cu care daca nu arati bine nici nu se uita la tine, altele pun mai mult accent pe caracter.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

O, da! Caut să-mi satisfac poftele trupești care pot numai cu ajutorul unui mascul alfa six pack, low mind și care îți aprinde inimioara doar cu o privire rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Nu, nu farã inimioare. Mai bine il legi la ochi

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Legat... de mâini și de picioare nu?!

| RAY a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce spun eu ce intelegi voi

| anonim_4396 a răspuns (pentru Catrice):

Da! Si sa faca stapâna ce vrea cu el.

| Catrice a răspuns (pentru anonim_4396):

Exact. Gândim la fel, simțim la fel...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca exista diferenta mare intre fizicul tau si fizicul obisnuit/tipic Atunci ai dreptate.
In schimb daca arati " aproape obisnuit" conteaza caracterul mai mult, Acuma prin caracter inteleg: mentalitate+abilitatile sociale de a manifesta mentalitatea.

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Eu recunosc. laughing
Pentru mine cel putin, amandoua sunt la fel de importante.
Trebuie sa te atraga si fizic, nu sa te uiti la el cu dezgust, dar sa-i iubesti caracterul.
Pentru mine nu exista asa ceva. happy

| GirlOnline81 a răspuns:

Aspectul conteaza, mai ales la primele interactiuni, indiferent ce spun altii. Pana la urma, care sunt sansele unei relatii la inceput de drum daca te gandesti " are un caracter frumos, dar el/ea e atat de urat/a"?

| RAY a răspuns (pentru GirlOnline81):

Corect,tu esti o fata sincera, ai dreptate, ce sanse sa fie daca nu te atrage deloc, cred ca faza cu sufletul inseamna de fapt = banii

| LupusDei1993 a răspuns:

Conteaza ca persoana sa arate mai mult ingrijita. Si daca te referi 'frumusete' de aia de Hollywood atunci imi pare rau sa-ti spun dar tot ce se da acolo e doar frumusete falsa exterioara si mucegai interior. Degeaba as merge dupa o fotomodela daca e foarte folosita de alti barbati, nu poti face nimic pe termen lung cu asa ceva.

| RAY a răspuns (pentru LupusDei1993):

Tu iti dai seama ca nu ai avea nici o sansa asa ca E ul tau inventeaza si scuza,asta e ca, nu conteaza daca ai un milion de dolari ca esti urat de alti apoi, alta scuza, asta arata o imaturitate din ounct de vedere intelectual, normal ca ai vrea dar nu exista sanse, ca si cei cu fizicul nu conteaza din nou e tot un mecanism de protectie

| LuccaToni a răspuns:

Poate chiar acesta este adevarul.
Sau stiu ca normal, conteaza caracterul si ca sa nu se faca de ras...