| anonim_4396 a întrebat:

De ce n-au mai avut succes pe piață revistele de adolescenți gen "Bravo", "Bravo Girl!" sau "Popcorn"?

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Https://www.bravo.de/

https://www.meine-zeitschrift.de/......itelliste/

In tara de origine exista inca, desi formatul s-a schimbat putin, si nu mai are nici pe departe vanzarile, mediatizarea si succesul de altadata.

Poate pentru ca in acei ani lipsea internetul, era limitat, avea viteza mica, nu toata lumea avea acasa, ce sa mai vorbim pe telefon.

Acum ai la un click distanta orice publicatie de scandal sau de orice alta natura.
Afli stiri despre "vedete" direct de pe paginile de socializare, unde unele mai si converseaza cu tine.

Cat despre versurile pieselor, (era una dintre rubricile preferate), la ce versuri exista in ziua de azi, chiar nu mai e nevoie de o revista.

Informatiile despre sex, make-up, stil, si toate celelalte, sunt si ele pe toate gardurile, chiar prea multe.

A contat si faptul ca au un anumt standard.
Imagineaza-ti cum ar fi aratat salamul, vitejie si mamaligutza in paginile revistei. (si inca vreo cateva sute de nume la fel de "ilustre")
La rubrica de stil, "minora" si fata clejanilor, in eternul concurs de etalat haur.
Sau mai rau, Iulia Albus si cealalta, cu gura mare... Budeanu parca ii zice.