| anonim_4396 a întrebat:

De ce credeți că au fost retrase de pe piață revistele pentru adolescenți, gen Popcorn, Bravo, Cool Girl?
Cumpărători aveau, mai ales pentru postere, dar cu timpul, toate au dispărut de pe piață.

Răspuns Câştigător
| troleibuz a răspuns:

Revistele si ziarele nu se mai cumpara. Au rezistat pe piata foarte putine. Cele vechi. Cu notorietate.

3 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Bravo a facut prostia de a renunta complet la publicul masculin, cand a inventat Bravo Girl, apoi a renuntat complet la Bravo, mergand doar cu Bravo pentru pisde. Citeam Bravo, cumparam impreuna cu sora-mea. Nici pe ea nu a interesat-o varianta 100% despre menstruatie si alte chestii roz. Probabil asta a fost si parerea altora despre moartea lor. Pardon, despre schimbari.
Alte reviste nu citeam, poate TV Mania.
Odata cu internetul, nevoia de reviste a scazut; ori varsta nu mai cerea asa ceva.

| Wr3nch a răspuns:

Pai din moment ce au fost retrase e clar ca nu aveau destul. Tineri au migrat pe Snap, Instagram, etc.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca acum are lumea internet de asta. Si nu mai cumpara nimeni reviste. Plus ca si problema cu "hartia vine din copaci", a terminat padurile. rolling on the floor