| Aniela2777 a întrebat:

De ce ne e frica de morti? Si de ce mereu ne imaginam ca s`ar ridica din sicriu?laughing Sunt tot oameni. nu zic, si mie mi`e frica de mortilaughing). Parerea voastra?

5 răspunsuri:
| AddaXD a răspuns:

Buna.
Eu nu am trait pana acum o astfel de frica, dar asta nu conteaza pentru ca sunt atatea lucruri de care iti poate fi fricahee hee

| BeyondtheGrave a răspuns:

Fiecare om are fobile lui tongue mie cel putin nu mi-e frica de morti, pentru ca is siguri ca nu se ridica si chiar de in caz de sar ridica nu mi-ar fi mult sa pun mana pe ceva si sai culc la loc tongue

| Shobu a răspuns:

Pai eu unul ma tem de morti pentru ca:
1) nu e normal sa iesi dintr-un sicriu dupa ce ai stat acolo atata timp si esti numai os si viermi :-s
2) arata nasol, put urat si oricat de apropiati ne-ar fi [rude] tot i-am lvo cu lopatawinking
3) in majoritatea filmelor sunt numiti zombii si scot sunete ciudate, si sunt cu mainile intinselaughing care dau impresia ca vor sa ne ia creierullaughing
4) oricum, daca sapi sa vezi un mort de 3 ani, arat X.x ...deci e de ajuns sa-i fezi ca sa te sperilaughing n-ai nevoie de prea multe motivelaughing

| ShanixRRS a răspuns:

Nu mai sunt chiar oameni, nu mai e viata in etraiesc viata deapoi dar pentru ca nu mai sunt cu noi uni oameni se gandesc cu groaza.Si mie imi este frica de morti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi este frica de morti. Nu neaparat ca am in minte ca o sa se ridice din cosciug, dar oricum dupa ce mori nu mai esti la fel, te schimbi fooooarte mult si ma inspaimanta lucrul asta.