| anonim_4396 a întrebat:

De ce ne judecam aproaple? Avem noi dreptul asta? Care e diferenta dintre dreptul la exprimare vs judecata aproapelui?

2 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Tu nu judeci pe nimeni,doara iti dai cu parerea cu presupusu laughing de judecat numa judecatorul judeca,sau cum ai zis e dreptul tau la exprimare fata de un alt individ.

Faptul ca oamenii folosesc cuvantul asta judecata,asta e sa incetatenit cuvantul,oamenii il folosesc in orice situatie,le vine mai bine,mai comod asa decat sa spui parere sau exprimare etc.

Sau poate gresesc, ar trebuie sa verificam in dictionar ce inseamna cuvantul asta judecata, dar asta poti sa o fi si singur, caz in care intrebarea ta nu mai e valabila, cel putin pentru tine, asta daca verifici laughing