| sqmpyqtza a întrebat:

De ce ne tradeaza prietenii? si suntem "buni" doar atunci cand au nevoie de noi?

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Nu toti prietenii tradeaza,dar multi din ei sunt materialisti,trebuie sa iti alegi prietenii cu grija si sa-i diferentiezi pe prietenii adevarati de cei care de fapt, atunci cand te intreaba : nu o fac pentru ca le pasa, o fac pentru ca sunt curiosi. Daca esti un prieten adevarat esti bun mereu.

| a1doru a răspuns:

Da.pentru prieteni esti bun doar atunci cand au nevoie!

| jojo_2491 a răspuns:

De ce te miri? nu stii ca este o vorba care spune ca"nici o fapta buna nu ramane nepedepsita"? asa e in general cu prietenii, foarte putini sunt cu adevarat prieteni, dar nu stii care suntdecat atunci cand ai nevoie de ei.

| MinHee a răspuns:

Cei mai multi sunt pe intres adica vad ca daca le esti de folos stau pe langa tine si cand nu le mai folosesti te arunca la gunoi daca nu iti alegi prieteni cu putina atenti dai numai de panarame ca sa le zic asa asta este si firea omului mai rea uni mai prosti, materialisti etc sunt o multime de specii din asteabatting eyelashes dar nah ce pot zice sunt si priteni buni care se gandesc la tine si nu la bani sau alt cevahappy