| Andrada003 a întrebat:

De ce nu mai am sonor la clc? Nu mai imi merge sonorul pe nimic! Ajutor urgent funda!

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Deschide START si apoi scrie in fereastra de cautare fisiere -> services.msc (asa e cel mai usor)

Alta varianta este Start->Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services

5 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

NU MAI MERGE SUNETUL IN WINDOWS - Intra in Start -> Run -> services.msc -> Enter (ca alternativa - Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services) si acolo din lista alege "Windows Audio". Porneste acest serviciu si sunetul o sa porneasca si el. Bafta!

| Andrada003 explică (pentru neluL):

Dar trebuie sa deschid din start contor panel?

| neluL a răspuns (pentru Andrada003):

Deschide START si apoi scrie in fereastra de cautare fisiere -> services.msc (asa e cel mai usor)

Alta varianta este Start->Control Panel -> Performance and Maintenance -> Administrative Tools -> Services

| Andrada003 explică:

Merge fooarte putin sonorul dar se aude foarte incet...

| neluL a răspuns (pentru Andrada003):

Acum vezi ca ai o iconiza jos langa ceas cu un difuzor. da click pe difuzorul acela si ridica rigla in sus.

| Carmenssyta a răspuns:

Ori nu te-ai uitat bine la setari acolo ori trebuie schimbata placa de sunet pentru ca s-a stricat. Pot fi si boxele de vina happy Cel mai bine ar fi sa chemi pe cineva care se pricepe sa se uite.