| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu se mai fac filme horror bune in ultimul timp? Care a fost ultimul vostru film horror văzut?

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Pentru că s-au epuizat toate subiectele și au devenit previzibile, repetitive și penibile. Nu-mi amintesc. Îmi amintesc în schimb un thriller, Parasite (2019). Are o atmosferă apăsătoare, mai tare mă trec fiorii când mă gândesc la filmul ăsta decât la filmele ''horror'' cu păpușele care au ieșit în ultimii ani.

5 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Revoluția română din 1989. Nu film, ci realitate horror.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Și acum cu covid e o realitate horror, nu se compara cu cea din 89 'da vremuri bune clar nu trăim. Au murit naibii ogrămadă de animale nevinovate arse de vii. ciuma bubonică mai lipsește așa ca cireașa de pe tort happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Conspiratii dupa conspiratii, experimente dupa experimente Viata reala e mai horror ca filmele. Ciuma bubonica este bacterie ce poate fi tratata.
Nu mai crede nimic si nimeni

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da vremuri bune clar nu trăim.
Nu este chiar așa de clar.
Depinde ce faci cu clipele din care e formată viața ta.
Este o anecdotă.
Suntem în acea țară îndepărtată, Japonia, în alte timpuri îndepărtate, în mijlocul unei comunități de oameni cu mentalități îndepărtate de ale noastre, călugări zen budiști ( Eu am fost o perioadă așa că, cam știu ce e pe acolo, în acea lume).
Și fiind eroul nostru călugăr într-o zonă muntoasă, este atacat de un... hai să zicem leu. (Tot așa cum informațiile ucigașe ne atacă și ne strică nouă viața). Și nu are nici o șansă decât să se arunce într-o prăpastie. Dar alunecă pe peretele de stâncă pe un prag unde aterizează. Acolo era un tigru care se pregătește să îl sfâșie. Dar strălucea acolo o fragă roșie. Călugărul se apleacă, o bagă în gură și exclamă. Ce fragă minunată. Dacă nu era leul sus, nu trăiam această ocazie.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mie inca imi plac filmele horror chiar daca sunt repetitive! Preferatele mele sunt filmele IT!