| florynstefan1 a întrebat:

De ce oamenii buni suferă și sunt luați mereu de proști sunt considerați fătălăi de către alții!

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Pentru ca traim intr o lume perfecta creata de un creator perfect, indiferent, nepasator fata de propia lui creatie

| danay72 a răspuns:

E bine să fii bun, chiar dacă în jur sunt răi. Persoanele rele sunt invidioase, de aceea actioneaza asa. Dar fiind bun, arăți ca esti diferit de ei si nu te lasi influentat.Contiunua să învingi răul prin bine.

| Caro34 a răspuns:

Fii serios, detaseaza-te de o astfel de suferinta! Chiar tu ai spus: "de prosti" - pentru astia nu merita sa suferi! Ia totul la modul amuzant si vezi-ti de drum; nu merita nici macar sa te intristezi, dar sa mai suferi! Tu iti cunosti valoarea, fii hotarat si mergi mai departe! Oamenii buni au alta menire! "...Ispitele blajine, n-au fost si nu sunt pentru mine...". Numai bine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

laughingNu e bine sa fii prea bun

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai spus singur, de prosti.

| 393Dan a răspuns:

Ca e mult mai simplu sa te simti puternic prin injosirea altora, decat prin cultivarea propriei personalitati. In alte cuvinte: e mai simplu sa distrugi decat sa creezi. Stai puternic.