| mirw a întrebat:

De ce oamenii nu mai sunt ca inainte.o intrebare stupida pentru inceput

12 răspunsuri:
| Fatamuntilor a răspuns:

Pentru ca am evaluat ca si specie, suntem din ce mai multi, nevoie noaste au crescut.
Nu putem compara timpurile de acum 100 -200 de ani cu cele de acum din motive expuse mai sus.

| danay72 a răspuns:

Pentru ca s-au schimbat timpurile si pentru ca, in armonie cu Biblia asa vor fi oamenii in ultimele zile.

| Sociopat a răspuns:

Pentru ca parintilor nu le-a convenit cum au fost ei crescuti asa ca ne cresc pe noi cum vrea muschiu lor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica de ce nu mai locuiesc in catacombe, pesteri, colibe, fara apa curenta si alte conditii decente de trai, nu?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oamenii se schimbă.
Un răspuns stupid pentru o întrebare stupidă.

| ShadoWCrist a răspuns:

La ce te referi?!

| ionutz03 a răspuns:

Pentru ca a evoluat mult tehnologia, s-au descoperit lucruri care in mod normal ar trebui sa iti usureze munca, dar in acelasi timp iti distruge sanatatea.

| Wukii a răspuns:

Oamenii se schimbă, obișnuiește-te cu ideea.

| ArthurKn a răspuns:

Cum adica nu mai sunt ca inainte?
People don't change.
Asa au fost din intotdeauna, numai ca nu le-ai vazut adevarata fata.

| marian5693 a răspuns:

Pentru ca au ales sa fie asa cum sunt acum.

| VasiDobie a răspuns:

Pai lumea se schimba si oamenii odata cu ea, la unii puterea si banii le-au luat mintile (Gigi Becali, Adolf Hitler) dar alti au ramas normali.

| KIMYKO25 a răspuns:

Pentru ca intre timp au mai evoluat