| FrumusicaSufletista a întrebat:

De ce oamenii nu pot accepta faptul că sunt oameni ce trăiesc în alt mediu si nu au același mod de a se distra sau a plînge sau a rîde sau a se bucura?

10 răspunsuri:
| Kaℓi a răspuns:

Suntem diferiti. Nici macar traitul intr-un mediu asemanator nu determina comportamente si reactii identice.

| RAY a răspuns:

Te inteleg perfect, de exemplu eu, imi place singuratatea dar uni cica nu pot accepta asta ca trebuie sa fac ce spun alti, aceste specimene incearca sasi cloneze personalitatea lor defecta

| WaterDrop a răspuns:

Doar persoanele inchise la minte nu pot accepta acest lucru.O persoana inteligenta si cu o gandire deschisa nu va blama niciodata aceste lucruri.Nu generaliza, pentru ca inca nu ai dat peste asemenea oameni si de aceea ai impresia asta gresita.

| FrumusicaSufletista explică (pentru WaterDrop):

Crede-ma am întâlnit suficiente persoane, si am observat acest fapt nu doar o dată ci de zeci de ori.

| WaterDrop a răspuns (pentru FrumusicaSufletista):

Oh, dar te cred.Nu am nici un motiv sa nu o fac."Multa lume, putini oameni", cam asta trebuie sa intelegi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din ignoranta(si prostie).Nu au inteles ca fiecare persoana e diferita, si ca are libertatea de a face ce vrea. Daca fiecare persoana e diferita, asta inseamna ca nu toti ne bucuram de aceleasi lucruri, nu ne fac sa zambim acelasi lucruri, si nu gasim fericirea in ceea ce gasesc altii.Fiecare e om e unic,daca toti ar intelege asta,si ar accepta-o, nu ar mai fii atatea conflicte fara sens.
Ca sa fiu mai direct, cu un raspuns, nu inteleg pentru ca nu le pasa, si se gandesc doar la ei,"Unul nu are opinie, altul ii judeca pe toti impartind lumea intre el si restul de idioti."(Cedry2k).

| LostInPark a răspuns:

De ce sa accepti obiceiurile altora, vrei ca ale tale sa-si piarda din valoare? Be human, egoist, consoleaza-te ca doar tu faci lucrul potrivit! Yeaaa...

Răspuns utilizator avertizat
| RagnarokR a răspuns:

Pentru ca sunt ocupati sa joace ruleta ruseasca varianta cu sida.

| Şaptepăcate a răspuns:

O sa accepte atunci cand balonul in care traiesc se va sparge si nu pot sa mai revina la ce a fost