| anonim_4396 a întrebat:

De ce oamenii si animalele nu se pot uita in ochii mei? E trist si enervant. Oamenii inteleg dar animalele? Trebuie sa fie un motiv. Inainte se uitau dar de ceva timp nu se mai uita.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Raspunsul sta in ochii tai. Oameniis e uita in ochii tai, cand te uiti si in ai lor.
Afirmand ca nu se ai uita nimeni in ochii tai, poate fii dintr-un singur motiv: TU, pentru ca le eviti privirea.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Când îți ațintești ochii emiți biocâmp. Acest biocâmp perturbă creierul celui la care te uiți, om sau animal. Ca să scape de asta îți evită privirea.