| Doarunaltutilizator a întrebat:

De ce oare cand parintii ii cearta pe copii curand le dau cadouri gen dulciuri,jucarii?
Mi se pare total gresit sa cumperi iertarea copiilor cu lucruri,ca gata,i-am luat aluia mic un corn chipicao si pufuleti cu surprize gata s-a rezolvat,sau daca ii dau un pupic si o imbratisare, ei nu au inteles ca disputele se rezolva cu cuvinte?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Generalizezi, exagerezi. Eu nu le dădeam nimic, că nu aveam. Îi felicitam verbal și îi încurajam.

| siriusblack98 a răspuns:

Asta este educatia pe care au primit-o la randul lor.O educatie tipic comunista la modul ''cumpara-l pe om, nu-l intreba de sanatate''.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca mulți cred ca bunurile materiale pot compensa totul.Ca orice cearta/jignire/comportament cretin se rezolva sau se compensează prin cumpărarea unui anumit lucru.