| Anonimul69699 a întrebat:

De ce ploua asa mult? De ce zilnic suportam nori si ploaie torentiala, temperaturi de 25-30 de grade in lulie, de ce nu e soare si 35? Ce se intampla? Va fi canicula in August-Septembrie?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

S-au dereglat anotimpurile, acum nu poate sa fie mereu cum vrem noi sa fie.

| giulia283 a răspuns:

Din cauza încălzirii globale şi încalzirea globala e din cauza poluării. Nimic nu mai e cum a fost şi nici nu va mai fi dacă nu fac ăştia ceva cu poluarea.

| SkittlesP a răspuns:

S-au c-am schibmat anotimpurile acum vara incepe si se termina mai devreme. Totusi la mine este canicula.

| UddryKK a răspuns:

Din cauza fluxului Oceanului Mediteran, la noi in tara este clima temperat continentala cu nuante de mediteraneeana, iar din anul 2017 a inceput sa predomine cea mediteraneeana, sa nu zic ca este si din cauza incalzirii globale, sau din cauza bombelor chimice, care sunt menite sa distruga intreaga clima.

| Anonimul69699 explică (pentru UddryKK):

Ploua, e gata, soare, acum iar ploua, canicula toate in aceeasi zi, abia de la sfarsitul saptamanii viitoare se va termina aceasta ploaie in vestul tarii si vor veni temperaturile de 28-33

| SkittlesP a răspuns (pentru Anonimul69699):

Lasa da mi mie ploaia ca m-am saturat de caldura