| anonimaalee29 a întrebat:

Imi explica si mie cineva ce este cu vremea asta? De ce ploua mai mereu? Inteleg ca sunt ploi de vara, dar nu zilnic sad vreau soare, caldura, nu nori si ploaie sad

12 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Mai bine cate o ploaie racoritoare decat caldura verii

| Yurisa a răspuns:

Ploile de vara sunt imprevizibile. E sezonul. In august o sa fie iar canicule

| Începătorul988 a răspuns:

Din cauza poluarii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca oamenii isi bat joc de natura si in ultimii ani a cam luat-o razna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie-mi place.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai bine așa, decât căldurile insuportabile de 32-33 la umbra...

| Iunix a răspuns:

La mine plouă pe fiecare seară și din păcate nu exagerez deloc.
Să vedem cum o să fie iarna asta ca să aflăm cât de mult s-a schimbat clima.

| Peridava a răspuns:

Si eu m-am saturat!
Dimineata este ceata (chiar daca Busu nu spune asta), e rece pana la pranz. 1 ora de caldura, dupa care vine o ploaie puternica si rece. Ramane rece pana seara. Apoi, a doua zi se repeta "schema". Asta nu a fost vara, ci mai rau decat toamna, ca nici atunci nu ploua zilnic.

| anonimaalee29 explică (pentru Peridava):

A fost o vara cu foarte multe precipitatii...nu ascult ce zice Busu, ca minte de rupe laughing

| SwedishMeatball a răspuns:

Se schimba clima, din cauza poluarii si a incalzirii globale.

| AlexisJohn17 a răspuns:

Citește despre H.A.A.R.P și cu mare atenție. Nu sunt nebun, nu sunt dement, dar vremea sfârșitului este aproape, Biblia prezice ca aceste fenomene vor fi chiar înaintea revenirii lui Isus. Și stai liniștit, sunt și cheamtrails ( citește și despre asta) și multe altele de care populația nu este interesata, sunt manipulați cu toții.

| iKlouD1 a răspuns:

Din pacate nici meteorologii nu pot raspunde la aceasta intrebare. Posibil este problema incalzirii globale. Eu zic sa te bucuri cand e soare, sa profiti de acel timp, si cand ploua, sa stai in casa, si sa iti pierzi timpul creativ.