| AnastasiaIacov a întrebat:

De ce poarta unii oamenii foarte multe bratari pe o mana? Nu cocalarihappy Help?

5 răspunsuri:
| Yukidaruma a răspuns:

Depinde de fiecare, unii și le cumpără și le poartă din excentricitate, iar alții le primesc și le poartă cu drag. Aveam o profesoară în liceu care avea multe brățări de argint la mână primite cadou de la familie și chiar elevi din partea claselor la care preda, nu le dădea niciodată jos. Le purta pe o mână pentru că la cealaltă ținea mereu ceasul care era destul de măricel.Cred că fiecare are propriile sale motive. Am avut o colegă care se tăia cu lama pe încheieturi în liceu și purta brățări să nu se vadă, alte fete voiau să ascundă semne din naștere sau operații. Și eu obișnuiesc să port brățări, chiar dacă nu multe, sunt late și cu ținte, deoarece am urme pe braț de la niște arsuri iar brățările 'păcălesc' ochiul să nu se mai vadă, plus că sunt și nonconformistă. Să nu uităm și de noile tendințe care mai apar cu privire la modă, și acesta poate fi un motiv pentru unele persoane.

| ziftode a răspuns:

Fiecare cu fetisu' lui, si ce il face sa se simta frumos/frumoasa
eu nu suport nici un ceas/inel
am vazut fete "pe" care dadeau foarte bine niste bratari din astea, multe (insa aratau asa de bine, ca, cred ca puteau sa se imbrace in zdrente si tot frumoase erau tongue)

deci, FIECARE CU FETISH-UL LUI! big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate pentru că le plac mai multe brăţări şi nu se pot decide pe care să o poarte, aşa că îşi pun cîte 20 de brăţări pe o singură mână.

| Doloresidk a răspuns:

Pentru ca unele bratari sunt foarte frumoase si la moda, iar fiecare e liber sa isi aleaga stilul. In unele combinatii, un numar mare de bratari e accesoriul cheie al unei tinute. Bine ca sunt si unele tipe care poarta nu stiu cate bratari doar ca sa se dea mari laughing

| Badboi a răspuns:

Pai ca purtator de bratari pot spune ca de placere, si findca dau o nota aparte stilului tau bratarile potrivite laughing