| anonim_4396 a întrebat:

De ce "prietenii" mei se lauda in fata mea, dar eu cand am o bucurie nu sunt fericiti pentru mine?

Răspuns Câştigător
| Nita a răspuns:

Pentru ca nu sunt prieteni adevarati...

14 răspunsuri:
| Emena a răspuns:

Sunt gelosi.oh go on.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Pentru ca nu iti spun prieteni adevarati!sad
Si ii roade invidia cand vad ca iti merge mai bine!

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Asa sunt unii "prieteni ".

| viatadecacatt a răspuns:

Pentru ca nu sunt prieteni adevarati, nu vezi si tu? Daca ar fi s-ar bucura catusi de putin pentru tine plus ca nu s-ar mai lauda la tine.

| MidnightLady a răspuns:

Cred ca stii raspunsul. Singura i-ai numit "prieteni". Daca intr-adevar ar tine la tine s-ar bucura pentru toate reusitele tale. Incearca sa cunosti alte persoane, poate vei gasi si adevaratii prieteni. Si sa nu uiti, conteaza calitatea, nu cantitatea.

| Orannginna a răspuns:

Ti'ai raspuns singura la intrebare prin ghilimele pe care le'ai aplicat cuvantului prieteni. Pentru ca nu iti sunt prieteni, ci doar se pretind a fi. Totul este sa incerci sa ii alegi cu grija de acum inainte, sa nu iti pui sufletul pe tava oricui, si poate vei avea noroc de niste prieteni adevarati. Cu prieteni ca ai tai, nu mai ai nevoie de dusmani. happy

| Nişka a răspuns:

Of ...prietenii...eu m-am saturat de asa zisii prieteni care te barfesc mai tot timpul si sunt cu tine doar la bine.Asa sunt prietenii, probabil?! iti spun pentru ca asa sunt si ai mei; insa am invatat un lucru, daca observ ca un "prieten " ce se comporta asa mai bine singura!
Parerea mea!
De ce sa stai langa cineva caruia nu'i face placere sa stea langa tine?

| eveline a răspuns:

Nu se bucura deoarece sunt invidiosi.nu prea se numesc prieteni aceia, sincerbig grin

| eveline a răspuns:

Si ca sa mai completez ce am zis prima data, prieteni adevarati se bucura odata cu tine cand ti se intampla ceva frumos, la fel si cand esti trista, incearca sa te ajutebig grin

| ZuuZaaA a răspuns:

Ividia e raspunsulwinking

| ßiαηċα a răspuns:

Sunt invidiosi. straight face

| Pink Panther a răspuns:

Poate pentru ca nu iti sunt cu adevarat prietenisad.

| genygeny a răspuns:

Sti de ce pentru ca nu iti sunt prieteni adevarati sunt niste egoisti

| Nicole88777 a răspuns:

Pentru ca nu sunt "prieteni" happy