| xByte a întrebat:

De ce radiourile din Romania promoveaza doar muzica Pop? De ce nu se promoveaza si alte genuri muzicale precum Jazz, Hip-Hop, Rock, Trap, Dubstep, EDM, Electro, House, etc.?

1 răspuns:
| Intruder19 a răspuns:

Pentru ca asta se asculta in general la noi, Totusi mai gasesti Rock pe Rock Fm, Jazz se mai da pe Smart FM, Dubstep, Electro, House mai auzi pe Dance Fm. Pe Radio-urile comerciale gen Kiss Fm, Radio Zu se da in general muzica comerciala.