| anonim_4396 a întrebat:

De ce se asculta muzica house si manele la telefon fara casti si la maxim iar muzica rock se asculta doar la casti -in public? Mi-as dori sa se inverseze rolurile, dar nu se prea poate face nimic.Muzica rock nici macar nu este promovata.Incultura e la putere...straight face.

3 răspunsuri:
| mariaw a răspuns:

Stupid. Rockul se asculta la casti, pentru ca asta e alegerea persoanei in cauza. N-o sa-i interzica nimeni sa o asculte la difuzor(desi e de prost gust, si cel mai probabil dovedeste sesizarea acestui lucru facand contrariul).
Apoi, ca sa te bucuri de o muzica trebuie sa fie promovata? Asculta ce vrei, si lasa-i si pe ceilalti sa faca acelasi lucru. Iar o sa se ajunga la cateogorisiri "atotstiutoare" de genu "romanii din ziua de azi.", si chiar nu e cazu

| kaTTsu a răspuns:

Mi se pare o intrebare stupida... asta e romania nu ai tu cum so schimbi. ce poti face? sa ignori sa uiti sa te faci ca nu vezi simplu happy

| Raul2109 a răspuns:

Sti cate feluri de muzica exista?
Manelebatting eyelashes
Housewinking
si restul... oh go on oh go on

Deci, majoritatea asculta manele sau housewhistling... deci obisnuieste-te cu ideea! frustrated