| hanry a întrebat:

De ce se ia premiul nobel pentru pace cand Nobel a inventat dinamita?

3 răspunsuri:
| selef a răspuns:

Dinamita nu este periculoasa, cei care o folosesc sunt periculosi.

| unbaiat a răspuns:

Pai tocmai asta e smecheria, cand Nobel si-a dat seama ce a facut fara sa vrea a decis ca banii lui sa fie dati celor care au realizari pozitive in toate domeniile importante.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca pana nu iti bubuie unu cu ceva in cap nu o sa-ti potolesti setea de razboi...asa ca nobel nu a inventat dinamita ci si pacea in acelasi timp...