| anonim_4396 a întrebat:

Obama, premiul nobel pentru pace!
Ce a facut acest om pentru a primi acest premiu?

13 răspunsuri:
Stefan
| Stefan a răspuns:

Traim intr-o lume in care totul este posibil. A primit acest premiu pentru ca...este presedintele Americii.

| antonius74 a răspuns:

A devenit presedinte laughing
fiind un negru si ajungand cel mai puternic om al planetei, a convins lumea ca nu exista motive sa fim rasisti
+ a zis ca va retrage toate trupele din Irak, dupa ce devine presedinte. pana acum le-a dublat...

| Mefisto23 a răspuns:

A facut invers decat Bush- cazut in dizgratia poporului american. Simplu - se cheama PR - crezi ca nu doarme noaptea Obama de grija militarilor din Irak? Sau de Irak?

| DontAsK a răspuns:

Chiar el a spus ca nu merita acest premiu, deci e sincer omul, acum ce sa faca, sa refuze?

| angella1972 a răspuns:

Militeza activ pentru pace, pentru desfiintarea sferelor de interese, pentru sfarsitul perioadei in care america dicteaza cine cu cine se lupta si pe banii cui. obama e un pacifist. poate primul presedinte american pacifist. dar nu stim ce va fi mai tarziu, cand puterea va umbri si mintile sale, ca pe ale celorlalti oameni puternici.

| viki a răspuns:

Habar n-am. Oricum, banii o sa-i doneze unei fundatii de caritate.

| dragosh a răspuns:

Nu a facut nimic!
Doar pentru simplu fapt ca e presedintele Americii.ca de.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

A facut, ce credeai? Ca orice om a facut si el kk, doar ca al lui e prezidentialhee hee

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acest om a primit premiul nobel deoarece nu a trimis trupele americane in Iran ca sa inceapa un nou razboi ci a prefarat sa rezolve situatia intr-un mod diplomat, fara arme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Are patru oute. laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Enigmo, pai in ritmul asta in care-i infloresc lui ouale, in curind o sa aiba asa de mult ca o sa le care cu roaba rolling on the floor tongue

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cei care l-au premiat cunosc mai bine pentru ce iau dat acest mare premiu.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

@bro-lasa mai, ca le exporta la...Cornu sa aiba Adrian Nastase ce sa numere. laughing