| escumela a întrebat:

De ce se opune biserica cartilor de identitate biometrice? de unde povestea cu 666?

4 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

O anumita secventa de cod, sau un cod de blocare (nu mai tin minte exact) al acestor microcipuri este 666 si cum oamenii sunt superstitiosi, cred si in pisica neagra, pe langa faptul ca in Biblie se pomeneste ca 666 este numarul diavolului, UNII credinciosi si UNII preoti se impotrivesc. Daca ne-am lua dupa ei, la fiecare 665 de metri de asfalt, lasam un metru de iarbalaughing Nu-ti fa griji, vom avansa cu sau fara fanatici.

| al3xander a răspuns:

Pai in mintea unora tot ce este electronic este de-a lu dracu. nu sunt de-acord cu microcipurile implantate dar chestia cu microcipul in buletin/pasaport nu mi se pare ceva vai de mine. asta este un alt factor pentru care Romania este o tara innapoiata

| pozeanimate a răspuns:

In Biblie este scris in Apocalipsa
ca ni se vor pune semn pe corp si nu vom putea cumpara nici vinde nimic daca nu avem acel ceva
care se numeste 666 sau asa ii este discifrarea lui
si sincer acum, spre asta merge tehnoligia de astazi
bara asta de cod de pe produse, cine facut facultate de managment stie cum se calculeza si rezultatul da 666