| Csabby a întrebat:

Salut, ce oras/judet a avut sau are seria buletinelor sau a cartilor de identitate : P.A?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nici un judet sau oras nu are PA. Singurul judet care incepe seria cu P este Prahova si are PH si PX.
Detalii vezi si aici:
https://ro.wikipedia.org/wiki/Carte_de_identitate_rom%C3%A2neasc%C4%83

| suntserios a răspuns (pentru Ioandelasal):

Posibil ca buletinele vechi sa fi avut. Stii ca parintii mei aveau pentru Iasi ceva cu DV desi acum pe cartile de identitate Iasul are MZ si MX

Cu toate astea nu am gasit pe net vreo lista cu seriile vechi de buletine