| Anonimasimpla a întrebat:

Buna voi ce ziceti mi se pare mie sau din ce in ce prostia e in floare.Mass-media promoveaza incultura,vulgaritatea,toate pitipoancele care isi fac operatii,care se despart, etc.Pacat de tara asta! Numai sex peste tot,si asa mai departe de aceea copii nu mai stiu ce este aia rusine,pentru ca sunt influentati de lumea in care traim, este jalnic!

Răspuns Câştigător
| Nonameagain a răspuns:

Nu ti se pare. Asa este, educatia lasa mult de dorit. Mai mult, parca este intentionat manipulata de mass-media in directia cea mai proasta. Din pacate, majoritatea tinerilor musca momeala fiindca nici parintii lor nu au prea multa educatie si nu stiu sa faca diferenta. Daca ar sti, ar renunta la acele emisiuni si s-ar indrepta spre biblioteci, teatru, concerte simfonice.

4 răspunsuri:
| danay72 a răspuns:

Asa este, iar din nefericire oamenilor le place acest lucru. Oricum, a fost prezis ca lumea va merge din rau in mai rau.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa tratezi totul cu ignoranta.

Răspuns utilizator avertizat
| kitykity a răspuns:

Multe fete care cred că îşi formează propria identitate în realitate se conformează unei identităţi care li se propune în mass-media. Stereotipurile nu reflectă idealul tuturor adolescentelor. Crearea stereotipurilor slujeşte intereselor comercianţilor, nicidecum intereselor adolescentelor.
Ce poţi face

Învaţă să pui la îndoială stereotipurile pe care ţi le propune mass-media.
Propune-ţi obiective în funcţie de ce fel de persoană doreşti să devii.