| SilentRain a întrebat:

De ce se supăra oamenii când le spui ce gândești, de ce nu apreciază sinceritatea și te considera ca ești antipatic doar asa ca să te afli în treaba?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Marea majoritate a intrebarilor de aici nu au sens, deci stai linistit, glumeam. Ideea e ca am spus ce gandesc, si de multe ori ce gandeste un om nu este subiectiv, este strict viziunea lui. Deci practic nu poti sa judeci un om pentru ca se supara daca ii spui adevarul sau esti sincer, pentru ca pur si simplu diferenta de mentalitate si principii nu permite ca el sa aprecieze asta.

61 răspunsuri:
| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Esti amuzanta, ai simtul umorului, cateodata te enervezi rapid, mai ales ieri mai uimit sincer

| SilentRain explică (pentru RAY):

Nu ma enervez rapid, după atâta timp pot sa banuesc cam pe unde se duc conversațiile tale,
Eu îs băiat finuț dar nu uit prea ușor, cuvintele aruncate aiurea

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Esti o fata buna de familie, parerea mea

| Frank51 a răspuns:

De ce pui intrebari inutile? Vrei doar ca sa te aflii in treaba? Sincer acum, chiar m-ai dezamagit big grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

E tot adevăr. Abuzul asta toxic cum îl numești tu poate fi uneori mai folositor decât adevarul spus cu mănuși.

| SilentRain explică (pentru Frank51):

Pentru ca sunt la categoria conversatii, deci nu trebuie sa aiba sens
Va trebui sa trăiesc tot restul vieți mele cu gândul ca te-am dezamăgit, Frank sad, ce cruda este viata broken heart
Acum serios, problema ta dacă ai aștepta de la străin pe net, nici măcar nu te cunoc și te-am dezamăgit deja

| SilentRain explică (pentru Frank51):

Mi-a plăcut răspunsul, ai 5 lei de la mine

| Emma30555 a răspuns:

Dacă ii judeci greșit se supăra

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In viata nu poti spune ce gandesti, mai nici o data.
Nu poti face parte dintr-o discutie, si unu sa zica ceva tampit, si tu sa zici, ba tampitule, e gresit.
Sau sa te duci la munca, sa te enerveze cineva pe acolo, si sa-i zici ca ii put picioarele sau mai stiu eu.
In viata trebuie sa te comporti cum ai vrea tu ca altii sa se comporte cu tine.
Ca daca tu o sa tot iti contrazici prietenii, si vrei sa pari tu ala mai destept, de dau repede la o parte. Nimeni n-are nevoie de cineva in viata lui, sa-i zica mereu adevaru, sau ce simte despre nu stiu ce.

| Steregoi a răspuns:

Concurenta, adica sa iasa ei in evidenta, nu tu. Concurenta a fost introdusa de Satan.

| Angelindeed a răspuns:

Oamenii apreciaza sinceritatea doar in teorie si cat timp nu e vorba de ei

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Dar nu se supara toti :/
Da... in general nu e bine sa te deschizi la toata lumea, pentru ca... a dar deja stii astea, nu vreau sa devina un raspuns plictisitoooor.

Sa poti supravietuii printre caini, omul a devenit si el un caine, in aceasta goana dupa un ideal de atins.
De obicei lumea intreaba asta cand a patit asta de curand, deci ma gandesc ca ai intampinat aceasta problema curand(poate ma insel).

Cum am spus, nu toti sunt asa. Si nu ii judeca, nu trebuie sa pui la suflet. In cel mai rau caz se poate pune pe la ficat, inima si alte organe afectate de streswinking

| mentholinks a răspuns:

Eu cred ca se supara fiindca de multe ori ce gandim noi nu corespunde cu realitatea si daca le spunem lucruri negative si noi ne inselam in privinta lor e si normal sa se supere. Eu cel putin in cazuri de acestea ma supar, altii pot sa se supere si din nimicuri, minciuni, chiar si glume.

| SilentRain explică (pentru mentholinks):

Deh 'poate am exagera și eu puțintel, scuuuze big grin
Mhh' asa sunt eu dacă nu ma cert puțin nu ma las laughing)

| CleanHeart a răspuns:

Pai e și normal că dacă nu le spui ce vor sa audă se supără unii
Zi tot ce gândești cine te place te place cine nu, nu

| GabiDumitrescu a răspuns:

Pentru ca majoritatea oamenilor sunt de toata jena, marea lor parte sunt constienti de asta, dar nu li se place cand li se spune. Simplu!

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Hammurabi):

" Nu exista femei grase."

Ba pe naiba, ca exista!
Și când spun " exista" nu ma refer la acele persoane cu probleme de sănătate sau înaintate in vârsta, ci la persoanele care nu înțeleg, sub niciun chip, de ce se îngrășa. In schimb, tu înțelegi ca apa pe care o consuma (și din cauza căreia se îngrășa cel mai des) este sinonimul la un burger și o porție dubla de cartofi - dar te prefaci ca nu înțelegi, deoarece știi ca aceste persoane prefera o minciuna frumoasa in locul unui adevăr crud.

On topic: "de ce se supăra oamenii când le spui adevarul?"
Pentru ca unii prefera mascarada.

| Hammurabi a răspuns (pentru GirlOnline81):

Era doar o glumă.
Dar nici chestia cu "aceste persoane prefera o minciuna frumoasa" nu e așa.
Nu preferă nici o minciună frumoasă. Ar prefera să-și vadă fiecare de treba lui fără să facă nici un fel de referire la greutatea lor. Pentru că fiecare își cunoaște problemele, nu e nevoie să i le reamintească altcineva.
Dar adevărul e că cel care reușește să-și înțeleagă și să-și accepte problema, să facă glume pe seama ei și să se autoironizeze, e pe drumul cel bun. Cel puțin dpdv psihic.

| GirlOnline81 a răspuns (pentru Hammurabi):

Știi ce e amuzant? Ca tocmai acele persoane de care spui ca prefera sa-și vadă fiecare de treaba lui te întreabă cel mai des: " Tu de ce nu te îngrași, ești cumva bolnava?".
Sa-mi fie cu iertare, dar in fata acestor oameni n-ai cum sa exprimi un adevăr mai delicat: nu sunt bolnava, dar nici nu rup frigiderul in doua.

| Hammurabi a răspuns (pentru GirlOnline81):

Da. Aici ai dreptate.

| Sn4k3 a răspuns:

Pai crezi ca pe toti ii intereseaza ce gandesti? Sinceritatea e buna atunci cand isi are rostul, nu oricand, ca poate fi folosita si din aroganta, nesimtire. Deci pe scurt, sinceritatea nu e totul. Mai conteaza si cum o spui.

| pagliaci a răspuns:

Au caracter slab, traiesc in lumea lor

| OrdanKarris a răspuns:

Stiu care e problema ta de fapt. Bun, avea o abordare care nu era pe placul tau, dar tot el, asa libidinos cum e, ti-a dat cu jet, cu ignore. De fapt asta te deranjeaza. Bun, era libidinos, nu stia cum sa "te abordeze" si voiai sa ai onoarea tu sa-i dai jet, dar a fost un jet reciproc sau probabil el ti-a dat primul cu jet. Altfel nu mai simtei nevoia sa postezi intrebarea. N-are absolut nici o legatura cu duritatea si sinceritatea. Are legatura cu o persoana care o considerai inferioara tie, te-a exclus, te-a lovit la orgoliul tau fragil feminin. laughing Altfel, repet, nu puneai intrebarea. laughing

| Plato a răspuns:

"Nimeni nu este mai detestat decat cel ce spune adevarul" - Platon

| SilentRain explică (pentru OrdanKarris):

Prostia nu are limite la tine, vezi ce am scris mai sus
Ai făcut o întreaga teoria la adresa mea fără sa știi nici macar cum ma cheamă... Asta denota multe despre tine, jalnic

| pagliaci a răspuns (pentru SilentRain):

SilentRain draga, RAY m-a facut pe mine autist, nu eu pe el happy.
Intelege contextul inainte sa comentezi, pupacioasa mica.

| SilentRain explică (pentru pagliaci):

N-ai toate țiglele pe casa, ai venit
pana aici sa îmi explici ceva ce nu ma interesează și nici nu are legătură cu mine
Mi-e indiferent de ce faci tu sau Ray
Eu doar am răspuns la întrebarea Lui Ray, ala e punctul meu de vedere, nu am comentat nimic aiurea
Și încă o chestie eu nu pup pe nimeni

| RAY a răspuns (pentru SilentRain):

Continua sa minta

acum 10 ore | pupperino a răspuns (pentru RAY):
Din cate stiu esti userul cel mai suspect de autism de pe intreg site-ul

https://www.tpu.ro/......ina-2.html

mi-a spus ca cica eu sunt omniprezent aici iar eu am spus ca astept apocalipsa, omniprezint este ceva religios

| RAY a răspuns:

| pupperino de ce minti,cand se poate vedea ca tu mai facut autist, nu uita ca tu ai spus ca nu suporti tigani, betivani, manelisti, prosti cand am spus ca e interzis asa ceva ai spus ai spus ca imi apar prieteni

| pagliaci a răspuns (pentru SilentRain):

RAY, te suspectez de ceva boala, e ceva gresit rau cu creierul tau. Uite conversatia noastra:

RAY a răspuns (pentru pupperino):
Mie frica ca vine apocalipsa si nu sunt acasa

pupperino a răspuns (pentru RAY):
Replica asta trebuia sa fie amuzanta nu?

acum 23 ore | RAY a răspuns (pentru pupperino):
Pentru autisti nu e amuzanta

acum 23 ore | pupperino a răspuns (pentru RAY):
Din cate stiu esti userul cel mai suspect de autism de pe intreg site-ul

https://imgur.com/a/VISI6SN

OMNIPREZÉNT, -Ă, omniprezenți, -te, adj. Care este prezent, activ pretutindeni.

Recunoaste ca nu iti place sa ti se intoarca vorbele, esti prea slab, exact despre oameni ca tine e vorba in postarea lui SilentRain.

''Continua sa minta'' spuse el scotand din context niste cuvinte. Nerusinarea cu care minti si acuzi de minciuna e gretoasa, coward. Grow some blls.