| SilentRain a întrebat:

De ce se supăra oamenii când le spui ce gândești, de ce nu apreciază sinceritatea și te considera ca ești antipatic doar asa ca să te afli în treaba?

Răspuns Câştigător
| Frank51 a răspuns:

Marea majoritate a intrebarilor de aici nu au sens, deci stai linistit, glumeam. Ideea e ca am spus ce gandesc, si de multe ori ce gandeste un om nu este subiectiv, este strict viziunea lui. Deci practic nu poti sa judeci un om pentru ca se supara daca ii spui adevarul sau esti sincer, pentru ca pur si simplu diferenta de mentalitate si principii nu permite ca el sa aprecieze asta.

61 răspunsuri:
| IonutCG90 a răspuns:

~Pentru că sunt fățarnici. Îi intristează că tu ai avut curajul si ei nu. SI apoi devin tupeisti(total diferit de curaj) si te consideră antipatică doar așa ca să se afle în treabă.